• امروز : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
0

محاسبه میزان انرژی موردنیاز گرمایش گلخانه

 • کد خبر : 331965
 • 30 شهریور 1402 - 10:17
محاسبه میزان انرژی موردنیاز گرمایش گلخانه

فهرست محتوا میزان گرمایش و یا سرمایش گلخانه یکی از مهم ترین موارد در نگهداری از گلخانه است. در گرم ترین روزهای تابستان، خیلی از گلخانه ها برای کنترل کردن دمای هوا به چندین دستگاه خنک کننده نیاز دارند. از سوی دیگر، زمانی که در فصل های سرد سال، برای جلوگیری از سردشدن گلخانه و […]

فهرست محتوا

 • میزان گرمایش و یا سرمایش گلخانه یکی از مهم ترین موارد در نگهداری از گلخانه است. در گرم ترین روزهای تابستان، خیلی از گلخانه ها برای کنترل کردن دمای هوا به چندین دستگاه خنک کننده نیاز دارند. از سوی دیگر، زمانی که در فصل های سرد سال، برای جلوگیری از سردشدن گلخانه و خراب شدن گیاهان درون آن به فکر یک گرم اتاق برای گرمایش گلخانه باشید. یک گلخانه دار باید قبل از اقدام به خرید هر گونه تجهیزات سرمایشی یا گرمایشی برای گلخانه، فضای آن مکان را بررسی کند و چند محاسبه انجام دهید.

  انرژی موردنیاز گرمایش گلخانه

  یک گلخانه دار که می خواهد گلخانه خود را به وسیله گاز یا برق گرم کند ابتدا باید بداند که برای گرمایش گلخانه به چند گرماتاب احتیاج دارد یا باید اندازه گرماتابش چقدر باشد. یکی از بهترین راه ها این محاسبه میزان انرژی موردنیاز گرمایش گلخانه یا همان BTU که واحد انرژی محسوب می شود، است. برای این کار ابتدا باید مساحت کف و سطح گلخانه را اندازه گیری کنید. به عبارت دیگر، اندازه دیوار و میزان مساحت سطح سقف را باید بدانید. البته این موضوع را فراموش نکنید که اندازه مساحت سطح، به خاطرداشتن شیب، با مساحت کف برابر نیست؛ پس به صورت جدا باید محاسبه و اندازه گیری شود.

  در واقع باید بگوییم که مساحت سقف کمی از کف بیشتر است. بعد از اینکه اندازه کل مربع را تعیین کردید و آن را در معرض سیستم گلخانه قرار دادید، تولیدکننده باید بیشترین میزان انرژی گرمایی را که شما در فصل زمستان نیاز دارید، و کمترین دما را تعیین نماید. این نکته را در نظر بگیرید که اعدادی که می گویید باید کاملاً استاندارد و واقع بینانه باشند. اندازه ها را باید طوری بگویید که پایین تر یا بالاتر از حد معمولی قرار نگیرند.

  اندازه گیری BTU زمانی به اتمام می رسد که شما ابتدا بیشترین دما و کمترین دمای مورد نیازتان را از هم تفریق کنید و سپس در کل مساحت گلخانه و میزان اتلاف گرما ضرب نمایید و در اینجا نباید این موضوع را از قلم بیندازید که بخاری هایی گازی تا 80 درصد و بخاری های برقی تا 100 درصد کارکرد دارند. سپس عدد به دست آمده را تقسیم بر میزان مساحت پوشش گلخانه و ضرب در اختلاف درجه حرارتی که می خواهید در بیرون و درون گلخانه داشته باشید کنید.

  xR ( کمترین درجه حرارتی که می خواهید – بیشترین درجه حرارتی که نیاز دارید X( کل مساحت گلخانه = BTU

  (درجه حرارتی موردنظر در خارج از گلخانه x درجه حرارت موردنظر درون گلخانه) x مساحت پوشش

  مقدار R که در واقع همان پوشش گلخانه ای است، در هر کدام از پوشش ها اندازه متفاوتی دارد که ما در قسمت زیر این اندازه ها را برای شما بیان کردیم تا محاسبه میزان انرژی موردنیاز گرمایش گلخانه برای شما راحت تر باشد.

  • پلی اتیلن تک لایه: 0/85
  • شیشه دوجداره: 3/2
  • شیشه تک صفحه: 0/1
  • پلی کربناتی که 8 میلی و دولایه است: 7/1
  • پلی کربنات که 8 میلی و سه لایه است: 1/2
  • پلی اتیلن پنج لایه: 1/5

  انواع گرماتاب برای گرمایش گلخانه

  همان طور که می دانید گرماتاب هم انواع زیادی دارند و هرکدام از آنها برای یک مکان مناسب هستند. بهتر است قبل از اقدام به خرید هر گونه گرماتاب اول انواع گرماتاب برای گرمایش گلخانه را بشناسید و کاربرد آنها را بدانید تا بعد از خرید دچار مشکلی نشوید.

   

  محاسبه میزان انرژی موردنیاز گرمایش گلخانه

  • گرماتاب لوله ای

  قیمت گرماتاب لوله ای وابسته به انواع و سایزهای آن است که در سقف و دیوار به صورت زاویه دار، اشعه های مادون قرمز را انتشار می دهد. این نوع گرماتاب از قطعاتی مانند فن، ساپورت، مشعل و رفلکتور ساخته شده است و هر کدام از این ابزار کاربرد و وظایف به خصوصی دارند. در گرماتاب لوله ای که برای گرمایش گلخانه و انواع مکان های وسیع به کار می رود، گرما به وسیله قطعه ای به نام رفلکتور به محیط اطراف منتشر می شود.

  در همین حین این نوع گرماتاب، 96 درصد سوخت برای گرما و 4 درصد گاز کربن دی اکسید از فن خود خارج نموده و با بیشترین فشار ممکن آن را به انتهایی ترین نقطه لوله می رساند. گرم اتاق لوله برق بسیار کمی مصرف می کند که این اندازه w 100 می رسد؛ اما میزان مصرف گاز در این نوع گرماتاب بستگی به ابعاد و اندازه آن دارد و این عدد می تواند بین 2/2 تا 3/7 متر مکعب باشد.

  • گرماتاب سرامیکی

  این نوع گرماتاب ها به دو صورت برقی و گازی در بازار عرضه می شوند. دمای گرماتاب سرامیکی تا 1800 درجه فارنهایت بالا می رود؛ بنابراین، این نوع گرماتاب بیشتر در مکان هایی کاربرد دارد که به دما و گرمای زیادی نیاز است.

  گرماتاپ سرامیکی این مزیت را دارد که در برابر وزش شدید باد از خود مقاومت نشان می دهد؛ زیرا این نوع از گرماتاب با کمک سیستم انتقال تابشی کار می کند. میزان مصرف انرژی در گرماتاب سرامیکی بین 1/2 تا 1/6 متر مکعب باشد؛ بنابراین شما می توانید از انواع این نوع گرماتاب که در شرکت نیکان پارسه تولید می شود، استفاده کنید.

  • گرماتاب دکوراتیو

  گرماتاب دکوراتیو یکی از انواع گرماتاب است که ظاهری شکیل تری نسبت به سایر مدل هایی وسایل گرمایشی دارد و بیشتر برای مکان هایی که دکوراسیون و ظاهر محیط مهم است، بکار می رود. این مکان ها شامل هتل و رستوران ها می شود. گرماب دوکراتیو در واقع دودسته است که یکی از آنها مدل UT و دیگری SL نام دارد. گرماتاب دکوراتیو UT راندمانشان بسیار بالا است و به نسبت مدل بعدی محیط را بیشتر گرم می کند. گرماتاب UT دو لوله برای انتقال گرما دارد که صورت مواج هستند که به وسیله یک رابط دو لوله بهم وصل می شود و همان طور که از نامش پیداست ظاهری شبیه حرف U انگلیسی دارند.

  گرماتاب دکورا تیو SL یا همان گرماتاب های خطی یک نوع از سیستم های گرم کننده دکوراتیو به حساب می آیند و دارای یک لوله بلند هستند. این نوع گرماتاب دکوراتیو به دلیل اینکه تک لوله است، بیشتر برای محیط های کوچک کاربرد دارد، زیرا به نسبت مدل قبلی محیط را کم تر گرم می کنند؛ اما بااین حال کارایی بالای آنها این نقص را جبران می نماید.

  گرماتاب دکوراتیو تقریباً مانند گرماتاب لوله است و عملکردی شبیه به آن دارد. عملکرد این دستگاه طوری است که ابتدا هوای بیرون را به درون خود می مکد و سپس با وصل آن به گاز شهری با یک جرقه، یک مشعل درون دستگاه ساخته می شود. سپس گرمای شعله به درون لوله می رود.

  گرما در این بخش به صورت امواج درمی آید که طول این امواج برابر با اشعه مادون قرمز است. بعد از اینکه امواج از لوله ها خارج می شوند، با قطعه ای به نام رفلکتور برخورد می نمایند. کار رفلکتور بازتاب این امواج به قسمت پایینی دستگاه و محیط اطراف و در نتیجه گرمایش گلخانه و سایر مکان های این چنینی است.

  مزایای خرید گرماتاب از نیکان پارسه

  با خواندن این مزایا شما به این نتیجه می رسید که بهترین مکان برای خرید انواع گرماتاب، شرکت نیکان پارسه است.

  خدمات نصب انواع گرماتاب

  شرکت نیکان پارسه باتوجه به نیروهایی ماهری که دارد، نصب انواع سیستم های گرماتاب را برای تولید گرما به صورت یکنواخت در منازل، اداره های بزرگ، بیمارستان، مراکز خرید، محیط های صنعتی و گلخانه ها را در مدت زمان کمی با بهترین کیفیت انجام می دهد.

  خدمات سرویس به صورت دوره ای

  تمامی قطعات و محصولات شرکت ایران پارسه باکیفیت هستند و یکی از مزایایی خرید از این شرکت این است که پس از خرید محصول از آنها می توانید به صورت فصلی از خدمات و سرویس های دوره ای نیکان پارسه استفاده کنید. تعمیرات لوازم و قطعات گرماتاب در این شرکت کاملاً تخصصی و به دست حرفه ای ترین تعمیرکاران انجام می شود.

  گارانتی و پشتیبانی

  ازآنجاکه تمامی محصولات این شرکت از بهترین ابزار و قطعات ساخته شده است، همه گرماتاب های آن دارای ضمانت نامه و گارنتی هستند تا شما با خیال راحت خرید خود را انجام دهید و از کیفیت محصول اطمینان لازم را حاصل نمایید. همه محصولات شرکت ایران پارسه تا سه سال گارنتی بدون قیدوشرط دارند.

  قیمت مناسب: اگر قیمت تمامی گرماتاب ها و محصولات را در بازار بررسی کنید، به این نتیجه می رسید که قیمت ها در شرکت نیکان پارسه باتوجه به کیفیت و امکانات محصول، از همه جا مناسب تر است. پس به خیال راحت خرید گرماتاب را برای گرمایش گلخانه و مکان هایی اداری، از این شرکت انجام دهید.

  نکات مهم برای خرید گرماتاب

  در هنگام خرید گرماتاب برای گرمایش گلخانه باید به نکات زیادی توجه کنید؛ زیرا در غیر این صورت گرماتابی نمی تواند نیازهای شما را برآورده کند. این نکته ها شامل این موارد می شوند و تا حد زیادی قیمت گرماتاب را تعیین می کنند:

   

  محاسبه میزان انرژی موردنیاز گرمایش گلخانه

  توجه به نوع سوخت

  انواع گرماتاب سرامیکی و گرماتاب دکوراتیو را می توان بر اساس نوع سوختشان دسته بندی نمود. گرماتاب ها برای گرمایش گلخانه ها هم گازی و هم برقی هستند. یکی از مزیت های گرماتاب های برقی این است که مصرف انرژی در آنها بسیار کم است و شما با استفاده از آن گرمای تمیز و بدون آلاینده ای دریافت می کند.

  اما باید به این نکته توجه کنید که قیمت انرژی برق در مقایسه باانرژی گاز کمی بالاتر است؛ اما برق ایمنی بیشتری دارد. پس باید در هنگام خرید تمام این مسائل را در نظر بگیرید. البته فراموش نکنید که در مکان هایی که دسترسی به گاز شهری ندارند، برای گرمایش گلخانه می توانند از کپسول های گازی که با پروپان پر شده اند، استفاده کنند.

  توان حرارتی

  انواع مختلف گرماتاب لوله ای و سرامیکی در ابعاد و اندازه هایی متفاوتی تولید می شوند که هر کدام توانایی حرارتی متفاوتی دارند. زمان خرید گرماتاب باید به این نکته توجه کنید که توان حرارتی هیتر متناسب با نیاز و فضای شما باشد. برای مثال برای گرمایش گلخانه شما به یک دمای معینی احتیاج دارید که گرماتاب باید بتواند آن را تأمین نماید.

  انتخاب یک گرماتاب که در مقایسه با شرایط و میزان نیاز شما به آن، گرمای بیشتری تولید کند، باعث می شود گرما و انرژی زیادی هدر برود. برعکس این موضوع هم ممکن است اتفاق بیافتند که اگر توان حرارتی کمتر از نیاز شما باشد، فضای موردنظرتان به اندازه کافی گرم نمی شود.

  محدوده گرمایشی

  هر کدام از گرماتاب ها، یک محدود معین را گرم می کنند و فقط برای یک مساحت محدودی کاربرد دارند. شیوه گرمایشی مستقیم گرماتاب ها باعث می شود که هر گرماتاب دمای خود را فقط برای یک محدود پخش کند. پس در زمان خرید گرماتاب باید به فاصله یا مسافت نصب استاندارد آن با سطحی که مدنظر دارید، توجه نمایید.

  توجه نکردن به فاصله نصب استاندارد گرماتاب باعث گرم شدن یا سردشدن بیش از حد محدودی موردنظر می شود. اما شما نمی خواهد دیگر نگران این موضوع باشید؛ زیرا شرکت نیکان پارسه این مشکل را برای شما حل کرده است، چون می توانید نصب گرماتاب خود را به دست متخصصان این شرکت بسپارید و از خدمات نصب آن بهره مند شوید.

  رفلکتور

  نوع رفلکتور نقش زیادی در نحوه تابش گرما دارد. رفلکتور انرژی گرمایی که توسط گرماتاب تولید می شود را که مثل امواج نور است، به سطح مورد نیازتان ساطع می شود. کاربران می توانند باتوجه به نیازهای گرمایشی خود رفلکتوری را انتخاب نمایید که مناسب آنها باشد. برای مثال رفلکتورهای که طلایی هستند، نقش زیادی در کم کردن شدت نور دارند.

  قیمت گرماتاب

  قیمت گرماتاب تا حد زیادی به جنس موادی که برای ساخت آن بکار رفته است، بستگی دارد. جنس مواد اولیه در کیفیت گرماتاب نقش دارد. هرچقدر مواد اولیه مرغوب تر باشد، کیفیت محصول بالاتر می رود و درنتیجه قیمت آن هم گران تر می شود. نوع، سایز، برند، هزینه حمل ونقل به منطقه فروش از جمله مواردی هستند که بر قسمت گرماتاب تأثیر می گذارند. اگر به دنبال یک جنس خوب هستید، نباید یک گرماتاب ارزان قیمت بردارید. در شرکت نیکان پارسه شما بهترین اجناس را با منصفانه ترین قیمت می بینید؛ پس چه بهتر است برای اطمینان از جنس و کارایی گرماتاب از این شرکت خرید کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=331965

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تتر تسهیلات بانکی دوره DBA دوره MBA سازمان منطقه آزاد کیش صرافی ارز دیجیجتال قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مدیریت کسب و کار مراغه مرجان دلخواه نشست خبری وطن‌زرین وکیل وکیل دادگستری وکیل مواد مخدر وکیل مواد مخدر اراک پی پال کوروش جم