ارز دیجیتال

مایکرواستراتژی ۱۵ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، به‌صورت رسمی اعلام کرد که شرکتش ۱۵ میلیون دلار دیگر بیت کوین خریده است.

به گزارش کوین تلگراف، این اقدام مایکرواستراتژی نشان از تداوم استراتژی میانگین کم کردن در خرید بیت کوین دارد. با اعلام این خبر در روز دوشنبه، به نظر نمی‌رسد که سیاست مایکرواستراتژی در خرید بیت کوین تغییر کرده باشد و این شرکت همچنان با قدرت در حال خرید این ارز دیجیتال است.

این خرید به‌صورت نقدی بوده است و مایکرواستراتژی با میانگین ۴۵,۷۱۰ دلار، حدود ۱۵ میلیون دلار بیت کوین خریده است.

با احتساب خرید اخیر، دارایی‌های بیت کوین مایکرواستراتژی به ۹۰,۸۵۹ واحد رسیده است. ارزش این میزان بیت کوین در حال حاضر ۴.۳ میلیارد دلار است. استراتژی این شرکت در خرید بیت کوین میانگین کم کردن است؛ مایکل سیلور در توییت اخیر خود عنوان کرد که میانگین قیمت خرید بیت کوین مایکرواستراتژی ۲۴,۰۶۳ دلار به ازای هر واحد بیت کوین است.

این شرکت اوت سال گذشته میلادی (۱۱ مرداد) اولین بار با پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار، ۲۱,۴۵۴ واحد بیت کوین خرید. از آن زمان و تا پایان سال ۲۰۲۰، مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین ادامه داد. در این بازه ۷۰,۰۰۰ واحد بیت کوین به حساب‌های مایکرواستراتژی سرازیر شد.

ماه فوریه (بهمن)، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد ۹۰۰ میلیون دلار برای خرید بیت کوین سرمایه جذب کند. این عدد چهارشنبه گذشته به ۱ میلیارد دلار رسید و مایکرواستراتژی ۱۹,۴۵۲ واحد بیت کوین خرید.

در مجموع، این شرکت ۲.۱۸ میلیارد دلار برای خرید بیت کوین پرداخت کرده است. با توجه به قیمت بیت کوین در زمان نگارش این خبر، اگر مایکرواستراتژی تصمیم به فروش ارزهای خود بگیرد، بیش از ۲ میلیارد دلار در عرض ۵ ماه سود خواهد کرد؛ این در حالی است که به نظر نمی‌رسد این شرکت به این زودی‌ها به‌دنبال فروش سرمایه‌های خود باشد.

سیلور پیش‌تر اعلام کرده بود که خرید بیت کوین یکی از اهداف شرکت مایکرواستراتژی در کنار توسعه تجارت نرم‌افزار تحلیلی این شرکت است.

مایکرواستراتژی ۱۵ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

در این باره بیشتر بخوانید

  • شرکت مایکرواستراتژی ۵۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خریده است
  • مدیرعامل مایکرواستراتژی خطاب به ایلان ماسک: سهام تسلا را تبدیل به بیت کوین کن؛ ماسک پاسخ داد
  • مدیرعامل مایکرواستراتژی: بیت کوین هر سال ۲۰۰ درصد رشد خواهد کرد تا بالاخره از بازار طلا عبور کند
  • بنیان‌گذار NYDIG: تا پایان سال میلادی ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین تحت مدیریت ما خواهد بود
  • مدیرعامل مایکرواستراتژی: تا سال ۲۰۲۶ بیش از ۱ میلیارد نفر در بیت کوین سرمایه‌گذاری انجام داده‌اند

منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن