اخبار بورس

فراز و فرود شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۳۰۰

فراز و فرود شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۳۰۰

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۳۲۸ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۷۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۸۷ واحدی به ۱۹ هزار و ۳۱۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه چهاردهم دیماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۳۴۷ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به رقم ۳۵۴ هزار و ۲۰۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۳۸ واحدی معادل ۰.۱۲ درصد، عدد ۴۵۵ هزار و ۷۰۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۵۲ واحدی به رقم ۲۹۸ هزار و ۲۹۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۲۱۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۰۷ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۴۱ واحد افزایش به رقم ۹۸۳ هزار و ۸۲۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۷۳۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۶۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی نوری، تاپیکو، وپارس، رمپنا و فملی، با بیشترین افزایش، تاثیر زیادی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، حکشتی، شبندر، شتران و خبهمن، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۷۲۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۶۹۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۹ هزار و ۸۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد بکاب(صنایع‌جوشکاب‌یزد) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای غاذر، کدما، فنورد، خموتور، سفار و آپ بود. همچنین نماد معاملاتی غبهنوش(بهنوش‌ ایران) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دشیمی، های وب، سمازن، دفارا، کساوه و شفارس بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی برکت، شستا، شپنا، خودرو، ولپارس، خساپا و خگستر، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی کمند، خزر، کدما، وتوصا، غنوش، تکمبا و خموتور با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای انرژی۱، خبهمن، کاما، غبهنوش، ملت، غپینو و وسخراج بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، تنها شاخص صنایع محصولات چوبی و فنی مهندسی سبزپوش بودند و شاخص صنایع محصولات کاغذ، وسایل ارتباطی، محصولات چرمی، انتشار و چاپ و اطلاعات و ارتباطات با روند کاهشی مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن