اخبار بورس

عقبگرد ۲۷۰۰ واحدی شاخص کل بورس

عقبگرد ۲۷۰۰ واحدی شاخص کل بورس

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲ هزار و ۷۰۲ واحدی معادل ۰.۲۱ درصد به یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۸۵۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه هشتم فروردین ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۷۰۴ واحدی معادل ۰.۲۱ درصد به رقم ۳۴۰ هزار و ۲۷۰ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۷۱۰ واحدی معادل ۰.۱۶ درصد، عدد ۴۴۲ هزار و ۵۴۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۶۲ واحدی به رقم ۲۸۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۴۴۰ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۳۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۱۸۲ واحد کاهش به رقم ۹۶۶ هزار و ۸۰۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۱۴۶ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۶۰۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، فارس، شپنا، کچاد، شبندر و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا، رمپنا، فولاژ و فایرا، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری سال، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۷۶۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۴۵ هزار و ۸۵۲ نوبت معامله و به ارزش ۳۹ هزار و ۹۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد شستا(سرمایه گذاری تامین اجتماعی) با ۷.۴۲ درصد رشد و پس از آن، نمادهای سصوفی، لبوتان، فایرا، خپارس و کپارس بود. همچنین نماد معاملاتی برکت(گروه دارویی برکت) با ۱.۹۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کاذر، غپاک، شبندر، ومعادن، بوعلی و پترول قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی ثبهساز، شستا، خساپا، اپال، شتران، خگستر، خودرو و فولاد به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پارند، پارند، وسینا و کمند با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای برکت، شپنا، سنیر و خزر، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن