اخبار بورس

عقبگرد شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

عقبگرد شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳۸۵۷ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به یک میلیون و ۳۹۸ هزار و ۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۴۳ واحدی به ۱۹ هزار و ۷۳۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه دهم دیماه ۹۹)، بازهم شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۶۲۱ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به رقم ۳۶۵ هزار و ۳۱۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۷۱۹ واحدی معادل ۰.۳۷ درصد، عدد ۴۶۳ هزار و ۷۱۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۱۲۵ واحدی به رقم ۳۰۳ هزار و ۵۳۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۷۶۳۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۵۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۱۶۲ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۷ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۷۹۴۴ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، شستا، فارس، تاپیکو و شپنا، با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کگل، کچاد، وامید، فارس، ونیکی و شیران، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۲۲۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲ میلیون و ۱۹۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۲۹ هزار و ۶۷۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خکمک (کمک‌فنرایندامین‌) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای پرداخت، برکت، غاذر، سفار، سخاش و کسعدی بود. همچنین نماد معاملاتی لبوتان (گروه‌صنعتی‌بوتان‌) با ۴.۸۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کگاز، وکار، شبریز، کساوه، قزوین و سکرما بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی ولپارس، شستا، کاما، خودرو، شپنا، سیتا و ثامید، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی برکت، خزر، خنصیر، ثنوسا، دیران، وپست و ولصنم با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای بوعلی، انرژی۱، غبهنوش، وسخراج، شبریز، یاقوت و دفارا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع محصولات چوبی و اطلاعات و ارتباطات با افزایش همراه شدند و در مقابل شاخص صنایع انتشار و چاپ، اداره بازارهای مالی، فراورده نفتی، حمل و نقل و وسایل ارتباطی با روند کاهشی مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن