عمومی

طرح هر جهیزیه یک مسجد در استان تهران به مرحله اجرا رسیده است

 

به گزارش خبرنگار پول بانک، نشست خبری طرح هر مسجد یک جهیزیه، عصر دوشنبه ۲۵ دی ماه ۹۶، با حضور محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، حسین صمدیان مدیر عامل موسسه خیریه حضرت رقیه (س)، سردار ضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سایر مسئولان و جمعی از اصحاب رسانه، در محل مجتمع فدک برگزار گردید.

 

محسن ولیئی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران

محسن ولیئی، در ابتدای این نشست خبری گفت:­ طرح هر جهیزیه یک مسجد در استان تهران به مرحله اجرا رسیده است.

وی افزود : تقریبا حدود شش ماه پیش بود با امور مساجد توافقنامه ای را امضا کردیم که بر اساس آن ۵۰۰ نوعروس را که توان مالی تامین جهیزیه را ندارند به خانه بخت بفرستیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، گفت: تلاش می کنیم این ۵۰۰ سری جهیزیه را برای این عزیزان با رقمی نزدیک هفت میلیون تومان برای هر جهیزیه تامین اعتبار کنیم.

ولیئی ادامه داد: خوشبختانه امروز در مرحله اول ۱۱۰ سری جهیزیه را با همت خوب هیئت امنای مساجد و عزیزان نمازگزار در مساجد تامین اعتبار شد و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه هم تماما کالای ایرانی را خریداری کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: تلاش می کنیم تا ۲۴ خرداد سال آینده ۵۰۰ نوعروس را که با همکاری کمیته امداد مورد تحقیق و شناسایی قرار گرفته اند و کسانی هستند که بضاعت مالی برای تامین مالی جهیزیه های خودشان را ندارند، تامین اعتبار کنیم.

ولیئی افزود : در استان تهران ما یازده هزار زوج داریم که نیازمند تامین مالی برای جهیزیه انها هستیم امسال در برنامه کمیته امداد ۳۵۰۰ زوج قرار دارند که امیدوارم بتوانیم جهیزیه آنها را تامین کنیم ،۵۰۰زوج را با همکاری امور مساجد ، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و کمیته امداد ، جهیزیه خواهیم داد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: امسال برای حدود ۴۰۰۰ زوج پیش بینی کرده ایم تا از طریق وام های قرض الحسنه و تامین منابع مالی زمینه ازدواج آنها را فراهم کنیم.

 

حسین صمدیان، مدیر عامل موسسه خیریه حضرت رقیه (س)

حسین صمدیان، در ادامه این نشست خبری، با اشاره به همکاری کمیته امداد امام خمینی و مرکز اموز رسیدگی به مساجد و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در اجرای این طرح ملی گفت : در این طرح ۱۳ قلم از کالاهای ضروری برای اغاز زندگی مشترک تهیه و به نوعروسان نیازمند اهدا می شود.

وی ارزش ریالی هر جهیزیه را حدود ۷میلیون تومان برشمرد و افزود: این جهیزیه از کالاهای ایرانی و با مرغوبیت بالاست.

صمدیان، با اشاره به همکاری کمتیه امداد امام خمینی در شناسایی ومعرفی نوعروسان نیازمند به موسسه خیریه حضرت رقیه (س) گفت: هر مسجد در جمع اوری و تامین یک سری جهیزیه همکاری می کند.

وی افزود: در مرحله بعدی این طرح ۵۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند اهدا خواهد شد. این جهیزیه ها با همکاری هیات امنای مساجد محلات تهیه و تقدیم می شود.

 

سردار ضیاءالدین حزنی، دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سردار ضیاءالدین حزنی،  در ادامه این نشست خبری گفت: ۸هزار سری جهیزیه در قالب طرح ملی سعادت به نوعروسان نیازمند اهدا می شود.

وی اظهار داشت: تا پایان سال این ۸هزار سری جهیزیه در ۱۴ هدیه می شود.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه تاکنون ستاد محرومیت زدایی سپاه پاسدارن ۳۰هزار سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند تهیه کرده است ، گفت : کمیته امداد امام خمینی و خیریه حضرت رقیه (س) در تامین این جهیزیه ها همکاری می کنند.

سردار حزنی، با اشاره به اجرای این طرح ملی از نوعروسان محروم شهر مشهد گفت: در این طرح به نوعروسان نیازمندی که از قبل شناسایی شده اند ، جهیزیه اهدا می شود.

وی با اشاره به فعالیت های مختلف قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران در زمینه های مختلف ساخت و مرمت مسکن محرومان و اهدای بسته های خوراکی و لوازم تحریر به دانش اموزان نیازمند گفت : تمام فعالیت های محرومیت زدایی باهمکاری کمیته امداد امام و موسسه خیریه حضرت رقیه (س) و نیروهای جهادی انجام می شود.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پایان سخنان خود، همکاری موسسات خیریه ومردمی در اجرای طرحهای عام المنفعه را مهم خواند و گفت: فعالیت های خیریه با همکاری سازمان ونهادهای ذیربط موفق خواهد بود.

خبرنگار: رحمان صفابخش

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن