اخبار بانک هابانک های دولتیتسهیلات بانکی

شیفت متقاضیان تسهیلات ازدواج به بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، به دنبال مصوبه ۲۵ تیرماه بانک مرکزی مبنی بر اجرای طرح ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از سوی چندین بانک عامل به منظور کاهش صف متقاضیان دریافت این نوع تسهیلات، بانک مسکن پرداخت تسهیلات ازدواج به صورت ویژه را از ابتدای مردادماه آغاز کرد. در این طرح که برای یک بازه زمانی دوماهه از ابتدای مردادماه تا پایان شهریورماه برنامه ­ریزی شد، بانک مسکن پرداخت ۴۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان در نوبت هدف­ گذاری کرد. مطابق با اهداف برنامه ­ریزی شده و با سرعت پوشش ­دهی روزانه هزار نفر متقاضی، تا ۲۸ شهریور ماه سال جاری، بانک مسکن موفق به پرداخت ۳۳ هزار و ۷۴۸ فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان در صف شد.

به این معنی که صف تقاضا برای دریافت تسهیلات ازدواج از بانک مسکن صفر شد و بانک عامل بخش مسکن تا تاریخ ۲۸ شهریورماه سال جاری توانست پاسخ لازم و کامل را برای پرداخت تسهیلات ازدواج به تمامی متقاضیان در صف بانک بدهد.

در عین حال در فاصله ۲۸ شهریورماه تا چهارشنبه ۱۲ مهرماه نیز معادل ۳ هزار متقاضی دریافت تسهیلات جدید مجددا به بانک مسکن مراجعه کردند که بخش زیادی از آنها متقاضیانی بودند که به سایر بانک­ها مراجعه کرده بودند اما به هر دلیلی موفق به دریافت تسهیلات نشده بودند و به همین دلیل با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر تمدید دو هفته­ای اجرای طرح ضربتی تسهیلات ازدواج، از فرصت صف صفر بانک مسکن استفاده کرده و برای دریافت این نوع تسهیلات به شعب بانک مسکن مراجعه کرده­اند.

ندا کسری کرمانشاهی رئیس اداره تسهیلات تبصره ­ای بانک مسکن، با بیان اینکه تمامی متقاضیان در صف بانک مسکن برای دریافت تسهیلات ازدواج پاسخ داده شده­ اند، گفت: با این حال ۳ هزار نفر در صف که عمدتا مربوط به متقاضیان در صف سایر بانک ­ها هستند یا آنکه تاریخ ازدواج آنها به بعد از پایان شهریور ماه مربوط می­ شوند به بانک مسکن برای دریافت تسهیلات ازدواج در قالب طرح ضربتی مراجعه کرده ­اند.

او ادامه داد: امور ثبت نام و دریافت تسهیلات تمامی ۳ هزار نفر جدید که در صف دریافت تسهیلات قرارگرفته ­اند نیز انجام شده تا به این ترتیب به تمامی متقاضیان ثبت نام کننده برای دریافت تسهیلات پاسخ مناسب و کامل داده شود.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، در قالب این طرح مطابق با ضوابط که بانک مرکزی تدوین کرده است، پرداخت تسهیلات تنها با یک ضامن امکان پذیر است همچنین تا پیش از این برای ضامن ­ها نیاز به تهیه نامه کسر از حقوق بود اما هم ­اکنون نیازی به این ضمانت وجود ندارد حتی کسانی که یارانه به آن ها تعلق می­ گیرد یا هر منبع دیگری که نشانه دارا بودن درآمد بودن باشد کافی است.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن