شناسایی سود ۳۰۱ ریالی برای هر سهم پست بانک/ رشد ۳۸۸ درصدی قیمت سهام

شناسایی سود ۳۰۱ ریالی برای هر سهم پست بانک/ رشد ۳۸۸ درصدی قیمت سهام

پست بانک در سال ۹۸ عملکرد مطلوبی داشت و توانست برای هر سهم ۳۰۱ ریال سود شناسایی کند و قیمت سهام این بانک در بازار سرمایه شاهد رشد ۳۸۷.۵ درصدی بود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پست بانک صورت های مالی تلفیقی منتهی به پایان سال ۹۸ (حسابرسی شده ) را منتشرکرد .

بر اساس همین گزارش این بانک در ۱۲ ماه سال گذشته توانست ۹۷ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند این در حالی است که در سال قبل از آن ۴۳۰ میلیارد زیان خالص ثبت کرده بود بنابراین این بانک سال ۹۸ را با سود پشت سر گذاشت و از زیان خارج شد.

سود هر سهم در صورت های تلفیقی پست بانک ۳۴۷ ریال و سود شرکت اصلی ۳۰۱ ریال ثبت شد، این بانک در سال ۹۷ برای هر سهم یک هزار ۳۲۸ ریال زیان شناسایی کرده بود.

پست بانک در سال گذشته مجموع درآمدهای خود را ۱۱۵ درصد افزایش داد واز رقم ۵۵۸ در سال ۹۷ به یک هزار ۱۹۷ میلیارد تومان درسال ۹۸ رساند، این رشد چشم گیر حاصل افزایش ۵۰ درصدی درآمدهای مشاع و ۱۱ درصدی درآمدهای غیر مشاع است .

"وپست " در سال گذشته در مجموع یک هزار ۷۱۰ میلیارد تومان در آمد مشاع داشت و همچنین ۴۳۷ میلیارد تومان مجموع درآمدهای غیر مشاع این بانک بود.

این بانک بورسی در سال ۹۸ علاوه براینکه در بخش درآمدزایی عملکرد مطلوبی داشت در بخش کنترل هزینه ها هم عملکرد قابل قبولی ارایه داد و هزینه های این بانک در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن تنها ۱۱ درصد افزایش داشت.

عملکرد مطلوب پست بانک در سال گذشته برروی سهام این بانک به خوبی نمایان شد بطوری که سهام این بانک در فضای مثبت بازار سرمایه در ۱۲ ماه سال ۹۸ بیش ۳۸۷٫۶ درصد قیمت آن افزایش را تجربه کرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code