ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه کشف قیمت شد

ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه کشف قیمت شد

تعداد ۶۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری پویا امروز(چهارشنبه) با نماد معاملاتی "وپویا" در فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت ۴۱۰۰ ریال کشف قیمت شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۶۰۰میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری پویا معادل ۱۵ درصد سهام این شرکت، امروز(چهارشنبه) به‌عنوان ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "وپویا" در فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت ۴۱۰۰ ریال کشف قیمت شد.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۳۹۰۰ تا ۴۱۰۰ریال برای هر سهم و با سهمیه ۳۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود مدیر این عرضه شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا و متعهدین خرید نیز شرکت‌ سرمایه‌گذاری سپهر تدبیرگران به میزان ۳۰ درصد و شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا به میزان ۲۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

علاوه بر این تعداد ۴۰میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری پویا نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

تولید سامانه بومی معاملات بورس در دستور کار سازمان بورس قرار دارداسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۴/۰۳

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code