اخبار بورس

شروع مثبت بورس در سال ۱۴۰۰/ شاخص کل تقویت شد

شروع مثبت بورس در سال ۱۴۰۰/ شاخص کل تقویت شد

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش هزار و ۸۸۱ واحدی معادل ۰.۱۴ درصد به یک میلیون و ۳۰۹ هزار و ۵۸۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۸ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه هفتم فروردیمن ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۴۸۹ واحدی معادل ۰.۱۴ درصد به رقم ۳۴۰ هزار و ۹۸۲ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۰۲۳ واحدی معادل درصد، عدد ۴۴۱ هزار و ۸۲۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۳۱۸ واحدی به رقم ۲۸۷ هزار و ۸۵۲ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۷۴۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۳۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۹۰۸ واحد افزایش به رقم ۹۷۱ هزار و ۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۹۷۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۶۰۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی رمپنا، شتران، خودرو، اخابر، وغدیر، حکشتی و خساپا با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، فولاد و شپنا، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری سال، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۳۲۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۱۳ هزار و ۹۴۳ نوبت معامله و به ارزش ۵۰ هزار و ۵۳۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن