شاخص سهام اروپا بعد از کاهش سه روزه روند افزایشی گرفت

شاخص سهام اروپا بعد از کاهش سه روزه روند افزایشی گرفت

پس از آنکه اطلاعات مربوط به تولید صنعتی در ایتالیا و فرانسه، امید به بهبود وضعیت اقتصاد را افزایش داد، شاخص بازارهای سهام اروپا روز جمعه صعود کرد و به افت سه روزه خود پایان داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بیزینس تایمز، پس از آنکه اطلاعات مربوط به تولید صنعتی در ایتالیا و فرانسه، امید به بهبود وضعیت اقتصاد را افزایش داد، شاخص بازارهای سهام اروپا روز جمعه صعود کرد و به افت سه روزه خود پایان داد.

شاخص استاکس ۶۰۰ اروپا با تغییر روند کاهشی سه روزه، ۰٫۹ درصد افزایش یافت و بسته شد و سهام بازار بورس ایتالیا نیز با افزایش ۱٫۳ درصدی همراه بود.

رشد شاخص بازارهای بورس اروپا پس از افزایش شاخص در آسیاافزایش شاخص بورس اروپا همزمان با کاهش محدودیت‌های قرنطینه

شاخص سهام میلان ایتالیا نیز با گزارش دولت مبنی بر افزایش تولید، صعود کرد. تولید در این کشور در ماه مه به میزان ۴۲٫۱ درصد نسبت به ماه قبل از آن، افزایش یافت و نسبت به آنچه اقتصاددانان پیش بینی می‌کردند، تقریباً دو برابر شد.

این در حالی است که وزیر اقتصاد ایتالیا پیش بینی کرد تولید در ماه‌های ژوئن و ژوئیه نیز روند افزایشی داشته باشد.

شاخص بازار بورس فرانسه نیز برای اولین بار در چهار روز افزایش یافت، چرا که تولید در کارخانه‌های فرانسه، معادن و تصفیه خانه‌های آب در ماه مه به میزان بی‌سابقه ۱۹٫۶ درصد افزایش یافت.

اما ترس از تعطیلی بیشتر کسب و کارها، به ویژه در ایالات متحده، موجب شد تا شاخص استاکس ۶۰۰ اروپا این هفته فقط ۰٫۴ درصد صعود کند.

آمریکا بزرگترین افزایش یک روزه در تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را در سطح جهان برای دومین روز پیاپی در روز پنجشنبه ثبت کرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code