شاخص در ارتفاع ۱٫۳ میلیون واحد جا خوش کرد

شاخص در ارتفاع ۱.۳ میلیون واحد جا خوش کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۰هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۴۱هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۴۳۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۲هزار و ۴۰۵میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۵۳۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴۰هزار و ۷۱۹واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۴۱هزار و ۵۳۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های خدمات انفورماتیک، نفت بهران و پارس مینو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۰۷۹۴واحد، کل (هموزن) ۸۱۰۳واحد، قیمت (هموزن) ۵۳۴۹واحد، آزاد شناور ۵۰۸۴۵واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۰۱۷۶و ۸۰۷۳۰واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۴۷میلیون ورقه به‌ارزش ۵۵۹۱میلیارد تومان در ۷۳۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۵۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۴هزار و ۷۱۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی ذوب آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری صبا تامین و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، ویتانا و بیمه کوثر بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

نماینده مردم قزوین در مجلس: ‌رونق بورس واقعی نیست / نگرش سرمایه‌محوری اقتصاد ملی را متحول می‌کندامام‌جمعه شیراز: ورود سرمایه به بورس را نمی‌توان به یکباره به اقتصاد کشور تحمیل کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code