شاخص بورس ۳۴ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس ۳۴ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۳۴هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۶۵۵هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۳۸۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۵هزار و ۳۱۹میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۸۰۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۴هزار و ۶۴واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۵۵هزار و ۴۰۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های خدمات انفورماتیک، بورس اوراق بهادار و نفت بهران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۰۱۰واحد، کل (هموزن) ۵۳۹۶واحد، قیمت (هموزن) ۳۵۵۵واحد، آزاد شناور ۴۷۷۶۲واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۱۷۴۰ و ۴۰۸۳۵ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۴۷۰میلیون ورقه به‌ارزش ۷هزار و ۱۹۱میلیارد تومان در ۹۳۷هزار و ۱۴نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۹۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۲۸۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، اعتباری ملل و بیمه کوثر بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

رشد ۱۹۳ هزار واحدی شاخص بورس در هفته دوم تیرماهرشد ۶۶ هزار واحدی، شاخص بورس را به ارتفاع ۱٫۶ میلیون واحد رساند

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code