شاخص بورس ۲۷ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس ۲۷ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۲۷هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۵هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۹۶۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۵هزار و ۶۷۴میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۷۴۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۷هزار و ۴۱۲واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۵هزار و ۷۶۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل پتروشیمی پارس، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و خدمات انفورماتیک با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۷۲۴۶واحد، کل (هموزن) ۷۵۱واحد، قیمت (هموزن) ۴۹۴واحد، آزاد شناور ۳۲۰۷۰واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۶۲۷۵ و ۲۹۸۷۶واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۸۵۲میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲هزار و ۲۷۶میلیارد تومان در ۹۴۶هزار و ۷نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۵۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنایع گاغذ پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

ثبت رکورد پرش ۸۵ هزار واحدی شاخص بورس در یک روز معاملاتیصعود بی‌چون‌وچرای شاخص بورس به قله ۱۷۰۰۰۰۰ واحد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code