اخبار بورس

شاخص بورس ۱۵ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس ۱۵ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۵هزار واحد افت کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۶میلیارد و ۷۳۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۵هزار و ۶۸۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۶۲۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۵هزار و ۲۴واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۰۱هزار و ۱۶۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندر عباس با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۹۵۳واحد، کل (هموزن) ۴۴۹۰واحد، قیمت (هموزن) ۲۹۴۹واحد، آزاد شناور ۲۱۱۴۳واحد و شاخص‌های‌‌ بازار اول و دوم هم به ترتیب ۱۳۴۱۰ و ۲۰۴۱۹ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۳۹۵میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۴۱۶میلیارد تومان در ۶۵۶هزار و ۸۷نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۴واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۵۱۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس و توسعه مولد نیروگاهی جهرم با افت خود مانع رشد بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

زمان سفارش‌گیری عرضه اولیه امروز بورس اعلام شد۳ صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس/ دارا دوم در مرداد عرضه می‌شود

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن