شاخص بورس در یک قدمی فتح قله ۱٫۵ میلیون واحد قرار گرفت

شاخص بورس در یک قدمی فتح قله ۱.۵ میلیون واحد قرار گرفت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۲۵هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۱هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۶میلیارد و ۱۷۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲۰هزار و ۷۷۸میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۱۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۵هزار و ۶۷۷واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۱هزار و ۹۵۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و بانک پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پارس، فولاد خوزستان و پتروشیمی جم با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۷۵۱میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۶۸۴میلیارد تومان در ۷۵۹هزار و ۱۲۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۶۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و توسعه مولد نیروگاهی جهرم شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و ذوب آهن اصفهان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

کارمزد معاملات بازار سهام ۲۰ درصد کاهش یافت

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code