اخبار بورس

شاخص بورس در آستانه فتح قله ۲میلیون واحد قرار گرفت

شاخص بورس در آستانه فتح قله ۲میلیون واحد قرار گرفت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۵۹هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۲۴هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۵۱۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۹هزار و ۱۶۵میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۹۸۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۹هزار و ۷۷۰واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۲۴هزار و ۷۹۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های بورس اوراق بهادار تهران، فروشگاه‌های افق کوروش و آهنگری تراکتور سازی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۵۷۵۸واحد، کل (هم‌وزن) ۱۱۲۷۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۴۱۳واحد، آزاد شناور ۷۶۵۰۱واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۴۹۱۵۴و ۹۸۴۶۰واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۳۰میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۹۵۷میلیارد تومان در ۹۰۴هزار و ۹۲۷نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۰۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۷۲۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، ذوب‌آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، بانک دی و پخش البرز بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

کرمانشاهی‌ها نسبت به سال قبل ۳۹۰ درصد بیشتر وارد بازار بورس شدندشاخص بورس از ارتفاع ۱٫۹ میلیون واحد گذر کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن