شاخص بورس در آستانه فتح ارتفاع ۱٫۴میلیون واحد قرار گرفت

شاخص بورس در آستانه فتح ارتفاع ۱.۴میلیون واحد قرار گرفت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۴۹هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۱هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۹۴۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴هزار و ۲۵۶میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۶۲۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴۹هزار و ۴۶۲واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۱هزار و ۴۰واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های کارخانجات شهید قندی، پارس مینو و ماشین‌سازی اراک با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۳۱۱۱واحد، کل (هموزن) ۱۱۱۲۴واحد، قیمت (هموزن) ۷۳۴۰واحد، آزاد شناور ۶۴۰۴۹واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۷۷۴۵و ۹۳۵۴۹واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۴۱۳میلیون ورقه به‌ارزش ۱۳ هزار و ۵۶۹میلیارد تومان در ۸۹۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۸۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۵هزار و ۹۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، توکاریل و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

چراغ سبز بورس کالا برای بکارگیری ابزارهای مالی در حوزه مسکنمدیرعامل شرکت بورس ‌تهران: ‌۴۹٫۵ میلیون ایرانی مستقیما سهام‌دار شدند /روزانه یک هزار میلیارد تومان وارد بازار سرمایه می‌شود

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code