شاخص بورس به ارتفاع ۱٫۳ میلیون واحد رسید

شاخص بورس به ارتفاع ۱.۳ میلیون واحد رسید

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۰هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۰هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۲میلیارد و ۵۱۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴هزار و ۵۶۷میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۶۷۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۰هزار و ۲۰۱واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۰هزار و ۸۲۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های بانک ملت، توسعه صنایع بهشهر و پتروشیمی پردیس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۸۰۰۷واحد، کل (هموزن) ۱۹۷۱واحد، قیمت (هموزن) ۱۳۰۱واحد، آزاد شناور ۳۴۷۰۶واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۱۳۵۵و ۶۴۱۵۵واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۱۸۴میلیون ورقه به‌ارزش ۶۶۳۴میلیارد تومان در ۸۷۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۸۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۴هزار و ۶۴۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و ویتانا بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

از معاملات هفته آخر خردادِ بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا چه خبر؟رشد ۷۵هزار واحدی شاخص بورس در هفته پایانی خرداد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code