شاخص بورس بر قله ۱٫۴ میلیون واحد نشست

شاخص بورس بر قله ۱.۴ میلیون واحد نشست

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۲۸هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۹هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۲۸۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۶۷۲میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۱۶۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۸هزار و ۴۱۳واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۹هزار و ۴۳۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های خدمات انفورماتیک، فجر انرژی خلیج فارس و توسعه صنایع بهشهر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۷۵۳۱واحد، کل (هموزن) ۱۵۶۴واحد، قیمت (هموزن) ۱۰۳۲واحد، آزاد شناور ۳۰۱۲۹واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۰۸۹۷ و ۵۷۰۰۲واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۹۳۶میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۷۳۹میلیارد تومان در یک میلیون و ۲۴۸ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۵هزار و ۲۰۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های توسعه مولد نیروگاهی جهرم، تولید نیروی برق دماوند و مدیریت انرژی تابان هور بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

مدیرعامل شستا: ۱۰ درصد سهام شستا وارد بورس شد / به زودی ۲ درصد دیگر سهام شستا وارد بور‌س می‌شود

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code