شاخص بورس از قله ۱٫۵ میلیون واحد هم عبور کرد

شاخص بورس از قله ۱.۵ میلیون واحد هم عبور کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۶۴هزار و ۹۱۱واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۶هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۷۹۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۰هزار و ۳۵میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۱۵۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۶۴هزار و ۹۱۱واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۶هزار و ۸۵۰واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های قند اصفهان، صنعتی آما و فرآورده‌های نسوز پارس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۷۱۸۶واحد، کل (هموزن) ۱۸۲۸۸واحد، قیمت (هموزن) ۱۲۰۵۷واحد، آزاد شناور ۸۹۶۲۵واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۴۸۱۱۸ و ۱۲۸۵۷۴واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۴۱میلیون ورقه به‌ارزش ۱۱هزار و ۳۹۸میلیارد تومان در ۶۳۱هزار و ۷۴۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۶۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۵۱۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، فرابورس ایران و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه و تولید نیروی برق عسلویه مپنا بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

راه‌اندازی بورس املاک و مستغلات در هفته آینده/ تفاهم اولیه برای عرضه ۲۱ شرکت زیرمجموعه شستاصعود پرقدرت شاخص بورس به ارتفاع ۱٫۵میلیون واحد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code