• امروز : پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
2

سیستم حضور و غیاب تحت وب چیست؟

 • کد خبر : 344711
 • 14 خرداد 1403 - 19:14
سیستم حضور و غیاب تحت وب چیست؟

سیستم حضور و غیاب تحت وب چیست و چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد؟ حضور و غیاب تحت وب، یک سیستم کنترل تردد پیاده سازی شده در بستر کلود (cloud) با قابلیت‌های فراوان جهت ثبت و مدیریت تردد پرسنل در سازمان‌های کوچک و بزرگ است. در سیستم حضور و غیاب آنلاین، علاوه بر ثبت تردد […]

 • سیستم حضور و غیاب تحت وب چیست و چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد؟ حضور و غیاب تحت وب، یک سیستم کنترل تردد پیاده سازی شده در بستر کلود (cloud) با قابلیت‌های فراوان جهت ثبت و مدیریت تردد پرسنل در سازمان‌های کوچک و بزرگ است.

  در سیستم حضور و غیاب آنلاین، علاوه بر ثبت تردد پرسنل از طریق اپلیکیشن، امکان ثبت تردد از طریق دستگاه حضور و غیاب هم وجود دارد و اطلاعات در لحظه بر روی سیستم قرار می‌گیرد. این سیستم دارای رابط کاربری ساده و کاربردی است و امکان مانیتورینگ لحظه ای تردد پرسنل و تهیه گزارش‌های جامع را برای مدیران فراهم می‌کند. با استفاده از این سیستم علاوه بر کاهش بار کاری واحد منابع انسانی در سازمان‌های بزرگ، با کم کردن فرآیندهای کاغذی در ثبت و مدیریت اطلاعات به طور چشم‌گیری در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌شود.

   

  مکانیزه شدن عملیات، کاهش خطا و دسترسی پرسنل به داشبورد اختصاصی خود (با امکان ثبت تردد، درخواست مرخصی و ماموریت و امکان گزارش‌گیری از کارکرد) منجر به افزایش شفافیت درون سازمانی و افزایش رضایتمندی پرسنل و در نهایت افزایش بهروری می‌شود. امنیت بالای داده‌ها و امکان یکپارچه‌سازی با سایر سیستم‌های موجود در سازمان شما، از دیگر مزایای این سیستم پیشرفته است که آن را به یک انتخاب بی‌نظیر برای هر کسب‌وکار تبدیل می‌کند.

   مهمترین قابلیت‌های سیستم حضور و غیاب آنلاین چیست؟

  آیا تا بحال محدودیت‌ها و مشکلات دستگاه حضورو غیاب و نرم افزارهای تحت ویندوز  فکر کرده‌اید؟ به عنوان مثال ثبت زمان شروع و پایان کاری، پرسنل حتما از طریق دستگاه باید انجام شود و مشکلاتی که با مدیریت پرسنل دورکار وجود دارد. همچنین مدیران امکان رصد آنلاین تردد پرسنل را نداشته و برای گزارش‌گیری حتما باید در محل سازمان خود باشند. اما سیستم حضور و غیاب آنلاین، سیستم هوشمند و تحت وب روبرو که تمامی نیازهای شما را بدون نیاز به هیچ دستگاه فیزیکی برطرف می‌کند. با استفاده از سامانه کنترل تردد ابری، علاوه بر امکان ثبت تردد پرسنل، امکان  مانیتورینگ لحظه‌ای، گزارشگیری آنی و مدیریت بهینه درخواست‌‌ها فراهم می‌شود. در دنیای تکنولوژی محور امروزی، برای استفاده بهینه از منابع باید سیستم‌های هوشمند را جایگزین روش‌های قدیمی کرد.

  1. مدیریت پنل اطلاعاتی

  در نرم افزار حضور و غیاب ابری، به منظور حذف محدودیت‌ها و افزایش شفافیت درون‌سازمانی امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی ( پرسنل و مدیر) در نظر گرفته شده است.

  به منظور سهولت در مدیریت منابع انسانی در این نرم افزار، امکان تعریف انواع قرارداد کاری در نظر گرفته شده است.همچنین می‌توانید برای هر پرسنل بیش از یک قرارداد تعریف کنید. علاوه بر این امکان تعریف تاریخ استخدام، شروع و ترک کار و مانده مرخصی هر پرسنل را دارید.

  1. مانیتورینگ لحظه‌ای داده‌ها

  یکی از مهمترین قابلیت‌های سیستم حضور و غیاب تحت وب، مانیتورینگ لحظه‌ای اطلاعات است. همچنین در داشبورد مدیریتی امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی و گزارش گیری لحظه‌ای (مانده مرخصی هر پرسنل و مشاهده گزارش تردد به تفکیک دستگاه) در نظر گرفته شده است. با توجه به این قابلیت، مدیران در هر ساعت از شبانه‌روی می‌توانند وضعیت تردد پرسنل را مشاهده کنند و به طور لحظه‌ای گزارش‌گیری کنند.

  1. تقویم کاری سازمان

  در این نرم افزار امکان دریافت خودکار تقویم کاری سالیانه (شمسی- میلادی) در نظر گرفته شده است. اما شما می‌توانید تقویم کاری را بر اساس سیاست‌های سازمانی خود تغییر داده به عنوان مثال می‌توانید تعطیلات بر اساس سیاست کاری خود تعریف کنید. به منظور سهولت در عملکرد می‌توانید تقویم شیفت کاری به تفکیک استخراج کنید.

  4. ساختار متنوع حضور غیاب

  بسیاری از سازمان‌ها به دلیل سیاست‌های کاری خود نیاز به تعریف گروه و شیفت کاری متوع دارند. در سامانه حضور غیاب تحت وب امکان تعریف انواع شیفت‌های کاری نامنظم، تعیین روزهای موظفی هر گروه کاری، تعریف ساختار زمان کاری 12و24 ساعته و تعریف انواع شیفت(گردشی، ثابت و..) در نظر گرفته شده است.  همچنین شما امکان تغییر زمانبندی و جابجایی شیفت و تغییر شیفت برای یک پرسنل در یک روز را خواهید داشت. با توجه به قابلیت تعریف شیفت‌بندی منعطف و سفارشی سازی آن (شیفت آزاد، ثابت، گردشی و …) و تعیین روز‌های کاری (ماه و هفته)، نرم افزار را براحتی و بر اساس سیاست‌های سازمان خود سفارشی سازی کنید.

  سیستم حضور و غیاب تحت وب چیست؟

  1. تعریف حد تغییرات

  در برخی از سازمان‌ها به منظور پیاده‌سازی سیاست‌های مدیریت منابع انسانی به منظور نگهداشت نیروی کار، ساعات کاری منعطف در نظر می‌گیرند. همچنین در برخی از سازمان‌ها به منظور لزوم رعایت قوانین و مقررات اقدام به تعریف تلرانس ورود، خروج و زمان شناور می‌کنند تا از هرگونه اضافه کار و کسر کار غیر موجه جلوگیری شود. در سیستم حضور و غیاب ابری همچنین امکان زمانبندی جایگزین برای یک گروه کاری را خواهید داشت.

   

  1. تعریف و مدیریت انواع مجوزها

  یکی از قابلیت‌های سیستم حضور غیاب آنلاین، امکان ارسال درخواست مرخصی و ماموریت از طریق اپلیکیشن است. به این ترتیب علاوه بر کاهش حجم کاری واحد مدیریت منابع انسانی به دلیل کم شدن کاغذ بازی و مراجعات پرسنل در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود. در این پنل امکان تعریف دو سطح دسترسی پنل (مدیر- پرسنل) وجود دارد و پرسنل امکان ثبت درخواست در پنل برای مدیر مربوطه دارند و در صورت تائید مدیر در همان داشبورد اطلاع رسانی می‌شود.  همچنین امکان ایجاد مجوز با محدودیت زمان در این سیستم در نظر گرفته شده است.

  1. تعریف قوانین ماموریت و مرخصی اختصاصی

  در این سامانه، هر سازمانی بسته به سیاست‌های کاری خود (حتی در بازه‌های زمانی خاص) امکان تعریف انواع مرخصی و ماموریت اختصاصی دارد. با توجه به قابلیت ثبت درخواست مرخصی و ماموریت به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن، مدیران و پرسنل در سطح دسترسی خود امکان مشاهده گزارش ماموریت و مرخصی در پنل و گزارش‌گیری مانده مرخصی به تفکیک را خواهند داشت. همچنین قابلیت نمایش کارت مرخصی برای هر پرسنل و تعیین و بررسی مانده مرخصی در هر قراردادکاری در نظر گرفته شده است.

  1. تعریف قوانین پویا

  یکی از محدودیت‌های سیستم‌های حضور و غیاب قدیمی، عدم امکان تعریف قوانین پویا و بر اساس نیاز مجموعه‌ها بود. اما در سیستم حضور غیاب تحت وب، امکان تعریف قوانین پویا بر اساس نیاز و مجوز دسترسی (تفکیکی و گروهی) در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید علاوه بر تعیین مجوز ثبت تردد از طریق پرسنل پنل مجوز  ثبت درخواست گروهی و تفکیکی را تعریف کنید.

  1. مدیریت حقوق و دستمزد

  مهمترین دلیل استفاده از سیستم‌های کنترل تردد، ثبت دقیق و مدیریت ورود و خروج پرسنل به منظور محاسبه دقیق و عادلانه حقوق و دستمزد پرسنل است. به منظور سهولت در این امر، در سامانه حضور غیاب ابری علاوه بر امکان ثبت و مدیریت ترددها، امکان تعریف قراردادهای کاری و انواع حکم حقوقی در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید با تعریف انواع روش‌های محاسبه حقوق و تعیین نرخ‌ها و ضرایب در احکام حقوق براحتی و بدون نیاز به تهیه نرم افزار جانبی به محاسبه حقوق و دستمزد بپردازید.

  1. ثبت تردد بدون دستگاه و از طریق GPS

  یکی از مشکلات سازمان‌های بزرگ و دارای چندین شعبه، یکپارچه سازی اطلاعات تردد در شعب مختلف یا پرسنل سیار در بین چندین شعبه است. همچنین در برخی از سازمان‌ها به دلیل سیاست‌های کاری از پرسنل دورکار استفاده می‌کنند و مشکلات ثبت و مدیریت زمان کاری این پرسنل یکی از مشکلات پیش روی آن‌ها است. اما در سامانه کنترل تردد آنلاین کلیه این مشکلات فکر شده و برای آن‌ها راه حلی ارائه شده است. در این سامانه علاوه بر امکان ثبت تردد آنلاین (استفاده از گوشی هوشمند) امکان بررسی صحت حضور بر مبنای GPS( برای پرسنل اعزامی و دورکار) در نظر گرفته شده است.

  سیستم حضور و غیاب تحت وب چیست؟

  سامانه حضور و غیاب ابری مناسب چه سازمان‌هایی است؟

  طراحی سامانه حضور و غیاب بدون دستگاه،به گونه‌ای است که هر کسب و کاری در هر سایزی امکان استفاده از آن را دارد. در واقع شما می‌توانید متناسب با سایز مجموعه خود اقدام به تهیه پکیج مورد نظر کنید. این نرم افزار قابل استفاده برای سازمان‌ها زیر 10 نفر تا سازمان‌هایی با بیش از 1000 نفر است. در واقع هیچ محدودیتی در استفاده از این سامانه برای سازمن‌ها وجود ندارد و با توجه به قابلیت ادغام اطلاعات با سایز نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی، بهترین گزینه برای سازمان‌های بزرگ با چشم انداز موفقیت پیشرو است.

   هزینه تهیه سیستم حضور و غیاب تحت وب چقدر است؟

  همانطور که در بالا اشاره شد، امکان تهیه این سیستم بر اساس سایز سازمان و تعداد پرسنل را خواهید داشت. شما می‌توانید پکیج‌های 10 نفره تا پکیج‌های بدون محدودیت تعریف پرسنل را تهیه کنید و در صورت نیاز از سایر ماژول‌های الحاقی از جمله ATS استفاده کنید. یکی از مهمترین مزایای این سیستم، عدم نیاز به هزینه نگهداری و آپدیت است و شما به صورت سالانه پکیج خود را تمدید خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت نانوتایم به نشانی https://nanotime.ir مراجعه نمائید.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=344711

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  ارز دیجیتال اپلیکیشن تاپ بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تایید چک تتر تسهیلات بانکی تپسی خدمات ثبت شرکت درب ضد سرقت سازمان منطقه آزاد کیش سامانه صیاد ساپورت های تاسیسات سینی کابل فارکس فروش اختراع ثبت نشده قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مراغه مرجان دلخواه نردبان کابل نشست خبری هزینه ثبت اختراع هوش مصنوعی وطن‌زرین پی پال چک صیادی کسب و کار کوروش جم