تاریخ : سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ 19 محرم 1444 Tuesday, 16 August , 2022
0

سید اسماعیل سید اشرفی اعلام کرد: دانشگاه پیام نورمی تواند الگو باشد/ صدور مجوز در سه روز یک شمشیر دو لبه است/ کاهش زمان آزمون های کتبی و عملی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

 • کد خبر : 290611
 • 21 اسفند 1400 - 1:06
سید اسماعیل سید اشرفی اعلام کرد: دانشگاه پیام نورمی تواند الگو باشد/ صدور مجوز در سه روز یک شمشیر دو لبه است/ کاهش زمان آزمون های کتبی و عملی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

پول بانک: رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور گفت: بسیاری از دانشگاه های کشور، کسر دانشجوی خود را درحوزه مهارت افزایی تامین می کنند درحالی که هیچ تخصصی در آن ندارند.

 • رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور گفت: بسیاری از دانشگاه های کشور، کسر دانشجوی خود را درحوزه مهارت افزایی تامین می کنند درحالی که هیچ تخصصی در آن ندارند.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری پول بانک، ۵ شنبه ۱۹اسفند ماه «نشست خبری کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  کشور»، با حضور سید اسماعیل سید اشرفی رئیس هیات مدیره  کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  کشور، مهندس مریم اصلانی دبیرکل کانون در دانشگاه پیام نور واحد جنوب تهران و اصحاب رسانه برگزار شد.

  blank

  «سید اسماعیل سید اشرفی» رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور دراین نشست با بیان اینکه خوشبختانه ما ظرفیت وپتانسیل های لازم را برای توسعه آموزش های مهارتی در جامعه از نظر منابع انسانی و زیر ساختی دارا هستیم اظهارداشت: متاسفانه تعریف آموزش در کشور ما منحرف شده است؛  این درحالی است که آموزش در کشور ما هدفمند نیست و نهایت آموزش در جامعه ما «مدرگ گرایی» شده است! و این امر موجب انحراف حوزه آموزش در کشور شده است.

  blank

  صدور مجوز در سه روز یک شمشیر دولبه است

  وی با اشاره به صدور کسب و کارها در سه روز که در دولت سیزدهم در حال اجرایی است ضمن ستایش عملکرد دولت در این زمینه ؛ از این کار به عنوان  یک شمشیر دو لبه یاد کرد و گفت: باید ببینیم این آموزشگاه ها که مجوز سه روزه می گیرند اولا در چه رشته هایی هستند و دوم اینکه آیا از نظر فرهنگی  می توانند منجر به اشتغال زایی در مناطق خود شوند یا خیر؟

  blank

  کار در حوزه آموزش در دستان افراد کاردان نیست

  به گفته سید اشرفی ، امروزه کار در حوزه آموزش و مهارت در دستان افراد کاردان نیست و هر فرد متخصص یا غیرمتخصصی  در حوزه مهارت ورود  پیدا  کرده و خروجی آن آموزش های غیرکیفی در جامعه را رقم زده است که برای برون رفت از آن نیازمند هماهنگی و هم افزایی در بین دستگاههای مختلف آموزشی است.

  blank

  اعطای وام ۱۰۰ میلیونی با کارمزد ۴ درصد به کارآموزان

  رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور تعداد آموزشگاه های فنی و حرفه ای کشور را قریب ۱۲ هزار آموزشگاه اعلام کرد و خبر داد کانون در قالب تفاهم نامه هایی که با چندین بانک و مجموعه منعقد کرده است به تمامی کارآموزان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام ۵ ساله با کارمزد ۴ درصد اعطاء خواهد کرد تا این کارآموزان با این وام ، هم شهریه خود را بپردازند و هم سرمایه ای برای شروع به کار خود در اختیار داشته باشند.

  blank

  رسالت ما ارتقاء مهارت های نیروهای شاغل است

  سید اشرفی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که رسالت ما تربیت نیروهای بیکار کشور نیست بلکه رسالت ما ، ارتقاء مهارت های نیروهای شاغل است و در این راستا نیز تفاهم نامه ای را با ستاد کل نیروهای مسلح منعقد کردیم تا اولاد ذکور این نیروها که هنوز به خدمت اعزام نشدند تحت آموزش قرار بگیریند به گونه ای که به هنگام سربازی و با در اختیار داشتن مدرک آموزشگاه ؛ از معافیت هایی در حین خدمت برخوردار شوند.

  blank

  تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور  

  وی با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه های کشور، کسر دانشجوی خود را درحوزه مهارت افزایی تامین می کنند درحالی که هیچ تخصصی در آن ندارند از تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور که نگاه مشترکی با کانون دارد خبر داد و گفت : این تفاهم نامه درجهت تربیت تولید کار مولد بوده و عملکرد دانشگاه پیام نور در این زمینه می تواند برای سایر دانشگاهها الگو باشد.

  blank

  نیازی به حمایت های دولتی نداریم  

  رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگا های آزاد فنی و حرفه ای کشور با اشاره به دولت عنوان داشت: دولت تاکنون از ما هیچ حمایتی نکرده و این درحالی است که ما نیز نیازی به حمایت های دولتی نداریم و تنها خواسته ما این است که دولت سنگی جلوی پای ما نیندازد و بروکراسی برای فعالیت های ما ایجاد نکند.

  blank

  به دولت سیزدهم خوشبین هستم

  وی تاکید کرد: از دولت می خواهیم که نگاهش به ما هدایتی باشد و از نگاه های ارباب و رعیتی و دزد و پلیسی خودداری کند و زیرساخت های کشور را به متخصصین بسپارد ضمن اینکه من به دولت سیزدهم خوش بین هستم چون نگاه مردم محور دارد.

  blank

  کاهش زمان آزمون های کتبی و عملی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

  سید اشرفی از کاهش زمان آزمون کتبی و عملی آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد خبر داد و این زمان را صفر اعلام کرد و گفت: در همان روزی که هنرجو آزمون کتبی می دهد همان روز نیز آزمون عملی آن برگزار و مدرک آن صادر می شود.

  وی همچنین شهریه ها در این آموزشگاه ها را شهریه های معقول و متناسب با توان قدرت خرید جامعه ، هزینه های آموزشگاه ها و نرخ تورم اعلام کرد.

  blank

  دخالت های دولت در بخش خصوصی منجر به فساد و رانت می شود

  رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور از طرحی به دولت سیزدهم خبر داد که در این طرح متعهد شده است ظرف ۱۸ ماه یک سوم از آمار بیکاری در کشور را کاهش دهد به شرطی که دولت هیچگونه دخالتی  به لحاظ مالی و اداری نداشته باشد چرا که معمولا دخالت های دولتی در بخش خصوصی می تواند فساد آور ورانت زا باشد.هزینه ایجاد یک شغل در کشورنیازمند یک میلیارد  و دویست میلیون تومان است و کانون می تواند بدون گرفتن حتی یک میلیارد و دویست هزار تومان شغل ایجاد کند.

  blank

  «اقتصاد قوی» مستلزم  داشتن «تشکل های صنفی قوی» است

  وی در پایان گفت: اگر کشور دارای تشکل های صنفی پرقدرت و سالم باشد بی شک ، شاهد اقتصاد و بازار سالم و قوی در کشور خواهیم بود ، امری که با تعامل و نگاه مثبت به آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در کشور میسر است.

  blank

  اصلانی: ازنگاه مثبت دولت جدید در توجه به کسب و کارها  تشکر می کنم

  مریم اصلانی دبیرکل کانون و مدیر اجرایی این مجموعه  نیز در این نشست خبری اظهارداشت : اولین نکوداشت مدیران آموزشگاه های آزاد و فنی و حرفه ای کشور، با حضور مسئولین و شرکای اجتماعی کانون کشور ۱۹ اسفند در دانشگاه پیام نور واحد جنوب تهران برگزارشد.

  blank

  تقویت جایگاه کانون و تشکل های صنفی بخش خصوصی

  وی ادامه داد : سعی شد دراین نکوداشت ، جایگاه کانون و تشکل های صنفی بخش خصوصی در حوزه مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای در راستای یجاد اشتغال پایدار؛ ارتقاء و تقویت شود .

  مریم اصلانی از رونمایی چندین طرح در این نکوداشت خبر داد و یاد آور شد : کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور به عنوان یک بازوی قدرتمند در حوزه آموزش های مهارتی  درحال نقش آفرینی  در این زمینه است.

  وی افزود: در آئین رونمایی نشان و آرم کانون انجمن صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور، سعی شده است تا این آرم ، آرم معناداری باشد  و شرکای اجتماعی و رسالت اصلی ما نیز در این آرم لحاظ شده باشد.

  blank

  ۷۸درصد از موسسین آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای کشور بانوان هستند

  اصلانی همچنین از مراسم تقدیر از پیشکسوتان و کارآفرین های برتر که نقش آفرینی های زیادی را در سالهای متمادی در حوزه مهارت آموزشی برعهده داشتند خبر داد وبا بیان اینکه حدود ۷۸ درصد از موسسین آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور با نوان هستند اضافه کرد: برخی از این بانوان را سرپرستان خانوار تشکیل می دهند.

  دبیرکل کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای آزاد کشور از نگاه مثبت دولت جدید در توجه به کسب و کارها بویژه کسب و کارهایی که نیاز کمتری به سرمایه دارند تشکر کرد و ادامه داد: بخش خصوصی با تفاهم نامه هایی که با شرکای خودش منعقد کرده است بر این باور است که آموزش و مهارت بانوان کشور باید به گونه ای باشد که این بانوان طی آموزش های کوتاه مدت ،علاوه بر کسب شایستگی بتوانند به یک شغل پایدار و کسب و کارهای خانگی دست پیدا کنند.

  blank

  خبرنگار: کوروش جم

  blank

  آلبوم عکس نشست خبری

  آلبوم فیلم

  ویدئو ۱ – نشست خبری

  ویدئو ۲ – داخل همایش

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=290611

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  *

  code