ارز دیجیتال

ریپل و کمیسیون بورس به توافق نرسیدند؛ روند دادرسی به‌زودی آغاز می‌شود

ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، در نامه‌ای مشترک که تسلیم قاضی دادگاه شده است، اعلام کرده‌اند که توافق اولیه جزو گزینه‌های موردنظر آنها نیست و ادامه جریان دادرسی در دادگاه برگزار خواهد شد

به گزارش کوین تلگراف، تغییرات در بدنه مدیریتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، باعث شده است که توافق اولیه بین این کمیسیون و شرکت ریپل، از بین گزینه‌های روی میز کنار برود.

در این نامه مشترک آمده است:

با مشورت و توافق‌های نامه بین طرفین در ارتباط با توافق پیشین، این نتیجه به دست آمد که امکان توافق در وضعیت فعلی وجود ندارد. با این حال، طرفین در صورت رسیدن به توافق، دادگاه را مطلع خواهد کرد.

جدا از مسائل پیرامون یک توافق احتمالی، این نامه شامل توافقات بین طرفین برای خاتمه دادن به فرایند تأمین دلیل هم هست که تا ۱۶ اوت ممکن نخواهد بود.

در این نامه همچنین اشاره شده است که کمیسیون بورس آمریکا در نظر دارد استشهادنامه خود را علاوه بر ۱۰ زمینه مطرح‌شده در قانون فدرال، گسترش دهد. بر طبق این نامه، کمیسیون بورس آمریکا به دو نامه‌ای از سوی ریپل علاقه‌مند شده است که گفته می‌شود در آنها، شرکت ریپل و کریس لارسن (Chris Larsen)، هم‌بنیان‌گذار ریپل، هشدار داده‌اند توکن‌های XRP‌ ممکن است به‌عنوان یک قرارداد سرمایه‌گذاری از سوی مراجع قضایی اعلام شوند.

طبق گزارش‌ها، روند دادرسی به پرونده به‌صورت مجازی و از ۲۲ فوریه آغاز خواهد شد.

ماه دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹)، کمیسیون بورس آمریکا به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا از ریپل شکایت کرد. طبق ادعای این کمیسیون، فروش XRP غیرقانونی بوده است. پس از اعلام این خبر، بسیاری از صرافی‌های آمریکایی از جمله کوین بیس معاملات ریپل را متوقف کردند.

از سوی دیگر، شرکت‌های سرمایه‌گذاری هم پس از طرح اتهامات کمیسیون بورس آمریکا علیه ریپل، اقدام به فروش XRPهای خود کردند. در این میان، ریپل هم با هزینه‌ای ۶۹۰,۰۰۰ دلاری، به‌دنبال لابی‌کردن برای رفع مشکلات بود که مبلغ بسیار بالایی به حساب می‌آید.

در حال حاضر، علاوه بر پرونده ریپل و کمیسیون بورس آمریکا، این شرکت با چند پرونده حقوقی دیگر هم دست‌وپنجه نرم می‌کند که این شرکت را به نقض قوانین اوراق بهادار متهم می‌کند.

ریپل و کمیسیون بورس به توافق نرسیدند؛ روند دادرسی به‌زودی آغاز می‌شود

در این باره بیشتر بخوانید

  • کمیسیون بورس آمریکا از ریپل شکایت می‌کند
  • رشد ۵۰ درصدی قیمت استلار، رقیب ریپل
  • ترون قربانی بعدی کمیسیون بورس آمریکا؟ جاستین سان تکذیب کرد
  • گری اسکیل صندوق سرمایه‌گذاری ریپل را منحل کرد
  • ریپل: به ما بگویید چرا XRP اوراق بهادار است و اتر نیست!

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن