ارز دیجیتال

روسیه آزمایش ارز دیجیتال ملی خود، «روبل دیجیتال» را تا پایان ۲۰۲۱ آزمایش خواهد کرد

بر اساس اظهارات یک مقام ارشد، بانک مرکزی روسیه ظاهراً قصد دارد نسخه اولیه یک پلتفرم روبل دیجیتال را تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ اجرایی کند.

به گزارش «The block» و به نقل از وب‌سایت خبری روسی پرایم (Prime)، الکسی زابوتکین (Alexey Zabotkin)، معاون رئیس بانک مرکزی روسیه، گفته است که این نمونه اولیه قبل از انجام آزمایش‌های تکمیلی در سال ۲۰۲۲ و پس از یک رونمایی عمومی، عملیاتی خواهد شد. گزارش دیگری از کوین دسک نیز تأیید کرده است که بانک مرکزی روسیه قصد دارد برنامه‌اش را برای ساخت یک روبل دیجیتال عمومی کند.

این تحولات آنچه را که الویرا نابیولینا (Elvira Nabiullina)، رئیس بانک مرکزی روسیه، در اکتبر گذشته (مهر) گفته بود، تا حدی قطعی‌تر می‌کند. او راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی این کشور تا پایان سال ۲۰۲۱ را صرفاً به‌عنوان یک احتمال مطرح کرده بود. بانک مرکزی روسیه هنوز هرگونه پیشرفت در نمونه اولیه ارز دیجیتال ملی را طی این هفته تأیید نکرده است.

نابیولینا قبلاً گفته بود که ارز دیجیتال ملی به‌عنوان «شکل سوم پول» عمل خواهد کرد و جایگزین پول نقد و پرداخت‌های دیجیتال غیرنقدی نمی‌شود و در عوض صرفاً به کاربران یک گزینه پرداخت اضافی اعطا خواهد کرد. او همچنین گفته بود هر چند ارز دیجیتال ملی امکان ناشناس‌ماندن را همچون پول نقد فراهم نمی‌کند اما استفاده از ارز دیجیتال محرمانگی را برای کاربران افزایش خواهد داد.

در حالی که زابوتکین امیدوار است زیرساخت ارز دیجیتال ملی تا پایان سال ۲۰۲۱ فراهم شود، اما او می‌گوید کاربران قادر به انجام تراکنش با پول واقعی در طی دوره آزمایشی اولیه نخواهند بود.

روسیه آزمایش ارز دیجیتال ملی خود، «روبل دیجیتال» را تا پایان ۲۰۲۱ آزمایش خواهد کرد

در این باره بیشتر بخوانید

  • روسیه در توسعه ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های آمریکا به ایران کمک می‌کند !
  • بزرگ‌ترین بانک روسیه ۵,۰۰۰ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال می‌خرد!
  • بزرگترین بانک روسیه به‌دنبال عرضه یک ارز دیجیتال باپشتوانه است
  • بانک مرکزی روسیه: ارز دیجیتال ملی می‌تواند ابزاری در مقابل تحریم‌ها باشد
  • رئیس صندوق بین‌المللی پول: ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می‌توانند نقش مشروعی داشته باشند

منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن