رشد ۷۵هزار واحدی شاخص بورس در هفته پایانی خرداد

رشد ۷۵هزار واحدی شاخص بورس در هفته پایانی خرداد

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۷۵هزار و ۹۹۴واحد افزایش، معادل ۶.۵۹درصد رشد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته تعداد ۳۷میلیارد و ۱۹۶میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۵۱۴هزار و ۵۵۶میلیارد ریال در بیش از ۶میلیون و ۳۷هزار و ۳۹دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۲۱٫۱۳، ۰٫۲۹ و ۱۱٫۹۷ درصد کاهش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۱۴۱۲میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۸هزار و ۲۷۲میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۳۴٫۳۸ و ۲۷٫۴۳ درصد رشد همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته گذشته با ۷۵هزار و ۹۹۴واحد افزایش معادل ۶٫۵۹درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۲۲۹هزار و ۶۷۴واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز با ۲۰هزار و ۷۰واحد افزایش معادل ۸٫۲۵ درصد رشد کرد و رقم ۲۶۳هزار و ۳۵۷واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص بازار اول با ۶۱هزار و ۹۷واحد افزایش به رقم ۹۲۵هزار و ۶۳۹واحد و شاخص بازار دوم با ۱۳۰هزار و ۸۲۳واحد افزایش به عدد ۲ میلیون و ۳۷۸هزار و ۴۶۳واحد رسیدند و به این ترتیب شاخص بازار اول ۷٫۰۷ درصد افزایش و شاخص بازار دوم ۵٫۸۲ درصد رشد را به نمایش گذاشتند.

شاخص بورس در ارتفاع ۱۲۷۰ هزار واحد با خردادماه خداحافظی کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code