رشد ۱۸۹ هزار واحدی شاخص بورس در هفته نخست تیرماه

رشد ۱۸۹ هزار واحدی شاخص بورس در هفته نخست تیرماه

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۱۸۹ هزار و ۷۸۰ واحد افزایش معادل ۱۵.۴۳ درصد رشد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته نخست تیرماه تعداد ۴۳میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزش ۶۴۶هزار و ۱۳۰میلیارد ریال در بیش از ۷میلیون و ۴۲۰هزار و ۶۷۵دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۵٫۶۱، ۲۵٫۵۷ و ۲۲٫۹۲درصد کاهش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۲۰۷۵میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۲۵هزار و ۳۹۴میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۴۶٫۹۸ و ۳۸٫۹۸ درصد رشد همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته گذشته با ۱۸۹هزار و ۷۸۰واحد افزایش معادل ۱۵٫۴۳درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۴۱۹هزار و ۴۵۳واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز با ۲۱هزار و ۶۸۵واحد افزایش معادل ۸٫۲۳ درصد رشد کرد و رقم ۲۸۵هزار و ۴۳واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۴۱هزار و ۵۱۶واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۶۷هزار و ۱۵۵واحد و شاخص بازار دوم با ۳۷۲هزار و ۶۶۲واحد افزایش به عدد ۲ میلیون و ۷۵۱هزار و ۱۲۵واحد رسیدند و به این ترتیب شاخص بازار اول ۱۵٫۲۹ درصد افزایش و شاخص بازار دوم ۱۵٫۶۷ درصد رشد را به نمایش گذاشتند.

خیز بلند شاخص بورس برای فتح قله ۱٫۵ میلیون واحدشاخص بورس بر قله ۱٫۴ میلیون واحد نشست

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code