رشد ۱۴۰ هزار واحدی شاخص بورس در هفته سوم تیرماه

رشد ۱۴۰ هزار واحدی شاخص بورس در هفته سوم تیرماه

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۱۴۰ هزار و ۷۴۱ واحد افزایش معادل ۸.۷۳ درصد رشد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته سوم تیرماه تعداد ۵۴میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزش ۸۸۴هزار و ۶۸۸میلیارد ریال در بیش از ۱۴میلیون و ۲۹۹هزار و ۲۴دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۹٫۰۹، ۲۲٫۰۶ و ۱۸٫۲۲درصد رشد را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۹۷۶میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۳۰هزار و ۱۱۲میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۱٫۱۱ درصد افت و ۳۲٫۸۷ درصد افزایش همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته گذشته با ۱۴۰هزار و ۷۴۱واحد افزایش معادل ۸٫۷۳درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۷۵۳هزار و ۶۴۳واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز با ۱۲هزار و ۳۳۶واحد افزایش معادل ۷۲٫۶۵ درصد رشد کرد و رقم ۴۷۸هزار و ۶۸۲واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۵هزار و ۳۴واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۳۴۴هزار و ۲۱واحد و شاخص بازار دوم با ۱۹۳هزار و ۸۱۸واحد افزایش به عدد ۳میلیون و ۲۹۳هزار و ۳۳۲واحد رسیدند و به این ترتیب شاخص بازار اول ۱۰٫۲۶ درصد افزایش و شاخص بازار دوم ۶٫۲۵ درصد رشد را به نمایش گذاشتند.

راه اندازی بورس مسکن باعث افزایش قیمت می شوددهمین عرضه‌ اولیه امسال بورس، چهارشنبه این هفتهلایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی با قید ۲ فوریت به مجلس ‌می‌رود

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code