اخبار بورس

رشد ۱۸۶ درصدی تامین مالی از بازار سرمایه

رشد ۱۸۶ درصدی تامین مالی از بازار سرمایه

بورس

مجموع تامین مالی از طریق بازار سرمایه در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۸۶ درصد رشد به ۲۷۳۸.۳ هزار میلیارد ریال رسید.

به گزارش ایبِنا، بررسی جدیدترین گزارش بانک مرکزی از شاخص ها و نماگرهای بازار اوراق بهادار تهران نشان می دهد که مجموع تامین مالی از طریق بازار سرمایه در ۹ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۱۰۰ درصدی داشت. این میزان ۹۵۷.۶ هزار میلیارد بود که به رقم نسبت ۲۷۳۸.۳ هزار میلیارد ریالی امسال تغییر ۱۸۶.۰ درصدی را ثبت کرد.

این مولفه در ماه آبان نیز ۲۳۹.۶ هزار میلیارد ریال بود که در آذر ماه به ۴۴۲.۵ رسید و رشد ۸۴.۷ درصدی را به ثبت رساند. در ۹ ماهه ۹۸ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۳۵۳۹۹۷ بود که در مقایسه با ۹ماهه امسال رشد ۳۰۶.۵ درصدی داشت شاخص کل در آبان ماه ۱۳۴۵۳.۱ میلیارد سهم و در اذر ماه ۱۴۳۹۱۲۴ میلیارد سهم بود که رشد ۷.۰ درصدی را به سهم رساند.

شاخص کل فرا بورس نیز در ۹ماهه امسال۱۹۶۸۹میلیارد سهم ثبت شد که با رشد۳۳۱.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۵۵۹ پیشی گرفت. این شاخص کل در آبان ماه امسال ۱۶۶۴۷۷ میلیارد سهم و در آذر ماه ۱۹۶۸۹ میلیارد سهم با رشد ۱۸.۳ درصدی بود.

ارزش بازار سهام بورس اوراق بهادار تهران در ۹ماهه سال ۹۸ حدود ۱۲۹۱۵ هزار میلیارد ریال بود که این میزان در سال ۹۹ به ۵۷۰۵۹.۱ رسیده و رشد ۳۴۱ درصدی را ثبت کرد. همچنین ارزش بازار بدهی این بخش از ۱۰۴.۲ به ۱۷۴.۹ هزار میلیارد رسید.

ارزش معاملات نیز در آبان ماه ۹۹۵.۴ هزار میلیارد بود که اذرماه رقم ۳۰۳۰.۳ هزار میلیارد را ثبت کرد این مولفه در ۹ماهه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ ۷۱۱.۸ درصد رشد است و ار ۲۴۴۹ به ۱۹۸۸۵.۲ هزار میلیارد رسید.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن