اخبار اقتصادیاخبار بانک ها

رشد ۶٢٠ درصدی فروش املاک مازاد بانک صادرات ایران

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در همگرایی با سیاست های دولت دوازدهم، برنامه فروش املاک مازاد خود را به طور جدی پیگیری نموده به نحوی که در اجرای بندهای ١۶ و ١٧ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب سال ١٣٩۴، موفق شد تا در نیمه اول سال ٩۵ با فروش ۶٢ رقبه ملک به ارزش ٣٨٠ میلیارد ریال و در نیمه دوم با فروش ٨۵ رقبه ملک بالغ بر ۴٩٠ میلیارد ریال (در مجموع ١۴٧ رقبه ملک به ارزش ٨٧٠ میلیارد ریال) بخشی از املاک مازاد خود را بفروش برساند.
بنا بر این گزارش طی نیمه اول سال ٩۶ در پی تدوین استراتژی های فروش، طبقه بندی املاک مازاد و تهیه نرم افزار جامع، اهداف جدیدی در روند برگزاری مزایده های فروش در دستور کار قرار گرفت و بر این اساس ضمن برگزاری ٧٣ مزایده، فروش ٢۴٩ رقبه ملک به ارزش بالغ بر ٢٣۶٧ میلیارد ریال به انجام رسید که از نظر ریالی نسبت به مدت مشابه در سال ٩۵ بیش از ۶ برابر رشد داشته است.
همچنین فروش املاک مازاد یاد شده در ۶ ماه ابتدای سال ٩۶ از نظر تعداد نسبت به کل سال ٩۵، قریب به ١٧٠ درصد افزایش داشته است.
بر این اساس بانک صادرات ایران طی ١٨ ماه منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری ٣٩۶ رقبه از املاک مازاد خود به ارزش ٣٢٣٧ میلیارد ریال را در سراسر کشور به فروش رسانده و در راستای عمل به قانون مذکور، موفقیت قابل توجهی کسب کرده است.
گفتنی است، برنامه ریزی برای تحقق ١٠٠ درصدی اهداف تکلیفی بانک به موجب این قانون برای ادامه سال ٩۶ و سال ٩٧ با جدیت دنبال می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن