رشد شاخص بازارهای سهام آسیا در پی گزارش وضعیت اشتغال آمریکا

رشد شاخص بازارهای سهام آسیا در پی گزارش وضعیت اشتغال آمریکا

به دنبال رشد شاخص سهام وال استریت به علت گزارش وضعیت اشتغال آمریکا، شاخص بازارهای بورس آسیا نیز روز جمعه صعود کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتد پرس، به دنبال رشد شاخص سهام وال استریت به علت گزارش وضعیت اشتغال آمریکا، شاخص بازارهای بورس آسیا نیز روز جمعه صعود کردند.

شاخص بازار بورس ژاپن (نیکی ۲۲۵) در توکیو با ۰٫۳ درصد افزایش به ۲۲۲۲۰٫۳۳ رسید ، در حالی که شاخص ترکیبی شانگهای ۱٫۳ درصد افزایش داشت و به ۳۱۳۰٫۶۲ رسید.

رشد شاخص بازارهای بورس آسیا و جهان درپی کاهش محدودیت های کروناییامارات|سقوط چشمگیر بازارهای بورس ابوظبی و دبیافت شدید شاخص ها در بازارهای بورس جهان

در کره جنوبی نیز شاخص بازار سهام این کشور با ۰٫۶ درصد افزایش به ۲۱۴۸٫۲۴ رسید. شاخص بازار بورس استرالیا هم با ۰٫۶ در صد افزایش به ۰۶۶۷٫۳۰ رسید. شاخص بازارهای سهام در تایوان و جنوب شرق آسیا نیز افزایش یافت.

در حالی که گزارش وضعیت اشتغال در آمریکا و شاخص بازارهای بورس در جهان بهبود یافته و این امر موجب تقویت روحیه در بین مردم شده است، براساس داده های دانشگاه جان هاپکینز، ویروس کرونا بیش از ۱۰٫۸ میلیون نفر را آلوده کرده و جان بیش از ۵۲۰ هزار نفر را گرفته است.

استفان اینس تحلیلگر موسسه "اکسی کورپ"، گفت: معامله‌گران در مورد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان هنوز نگران هستند و اینکه دولت‌ها در مواجهه با این اتفاق چه تصمیمی بگیرند خیلی برای بازارها اهمیت دارد.

وی افزود: اگرچه احتمال اجرای فاز دوم قرنطینه و تعطیلی کسب وکارها در سراسر جهان خیلی کم است اما اگر این اتفاق رخ دهد با دور تازه‌ای از ریزش شاخص‌ها مواجه خواهیم شد.

شاخص بورس آمریکا (S&P 500) نیز با افزایش ۰٫۵ درصدی، برای چهارمین بار متوالی صعود کرد و این هفته را که به علت تعطیلی امروز به مناسبت روز استقلال آمریکا، کوتاه شده است را با افزایش ۴ درصدی به پایان رساند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code