اخبار بورس

رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳ هزار و ۸۳۹ واحدی معادل ۰.۳۱ درصد به یک میلیون و ۲۵۰ هزار و ۹۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۳۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه دوازدهم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند نزولی و صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۰۰۲ واحدی معادل ۰.۳۱ درصد به رقم ۳۲۶ هزار و ۴۶۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۴۷ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد، عدد ۴۳۱ هزار و ۵۲۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۹۲ واحدی به رقم ۲۸۲ هزار و ۲۲۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۸۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۷۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۹۲ واحد افزایش به رقم ۹۰۷ هزار و ۷۱۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۸۵۹۹ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۵۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شستا، تاپیکو، شپنا، وغدیر، وتجارت، فارس و حکشتی با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فولاد، کچاد، فملی و ومعادن، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۳ میلیارد و ۲۰۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۶۱۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۴۲ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد بشهاب(لامپ‌ پارس‌ شهاب) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وسینا، کبافق، کویر، قثابت و غالبر بود. همچنین نماد معاملاتی غگرجی(بیسکویت‌ گرجی‌) با ۴.۹۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خپویش، فنورد، لابسا، کترام، خنصیر و کساوه قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، خساپا، وتجارت، شتران، خودرو و خگستر به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی تاصیکو، کویر، کلوند، قثابت، سیتا و فنوال با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، غدام، حتوکا، غگرجی، کسرام، کسرام و وسخراج بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایعی همچون محصولات چوبی، ذغال سنگ، حمل و نقل و چند رشته ای ص با افزایش همراه شدند و شاخص صنایع انتشار و چاپ، سایر معادن و اطلاعات و ارتباطات با کاهش مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن