راه اندازی بورس مسکن باعث افزایش قیمت می شود

راه اندازی بورس مسکن باعث افزایش قیمت می شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این که راه اندازی بورس مسکن به افزایش قیمت دامن می زند، گفت: عرضه فولاد در بورس نه تنها موجب ساماندهی این حوزه نشد که افزایش قیمت را به دنبال داشت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به هشدار انبوه سازان درباره تبعات راه اندازی بورس مسکن، اظهار کرد: باید سیاست ها و برنامه هایی اجرایی شود که به ثبات سازی بازار مسکن بیانجامد، نه اینکه اقداماتی صورت گیرد که موجبات بروز تنش در بازار را فراهم کند.

وی با بیان اینکه راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد، افزود: دولت با راه اندازی بورس مسکن به دنبال بهبود وضعیت این بازار است، اما به نظر می رسد که این اقدام تشدید گرانی در بازار را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در هر صورت سرمایه گذاران در بازار بورس به دنبال کسب سود هستند، این رویکرد در بازاری مانند بازار سرمایه، مسکن را به سمت تلاطم هدایت می کند، هدف اصلی دولت از عرضه مسکن در سرمایه، جذب سرمایه های کلان برای اجرای پروژه های ساخت و ساز است، اما این نگرانی وجود دارد که در کنار جذب سرمایه، مسکن گران شود.

رضایی کوچی افزود: در سال های اخیر اقداماتی مانند عرضه محصول فولاد به بازار سرمایه صورت گرفت، این اقدام نه تنها موجب ساماندهی قمیت ها در این حوزه نشد، بلکه افزایش قیمت فولاد را در پی داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: با راه اندازی بورس مسکن مخالف هستم زیرا این رویکرد تلاطم آفرین است، بنابر این دولت باید راه کارهای دیگر را برای تأمین مالی بخش ساخت و ساز مسکن اجرایی کند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code