اخبار اقتصادیعمومی

دکتر قادری در نشست خبری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت ‌افزار و تجهیزات مهندسی: امروز مصالح و منافع بسیاری از تولیدکنندگان در وارد کردن کالای خارجی نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، نشست خبری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت ‌افزار و تجهیزات مهندسی، امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ۹۷، با حضور دکتر محمدرئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، روئسای اتحادیه های تولید کننده، وارد کننده، صادرکننده و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن جلسات ساختمان یادمان نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برگزار گردید.

دکتر محمدرئوف قادری، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب

دکتر محمدرئوف قادری، در ابتدای این نشست خبری گفت: پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت ‌افزار و تجهیزات مهندسی، از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ تیرماه سالجاری، در محل نمایشگاه بین ‌المللی شهر آفتاب برگزار می ‌شود.

وی ادامه داد: سال جاری سالی متفاوت با سال‌های گذشته است تا با حمایت جدی از کالای ایرانی زمینه تولید مناسب ‌تر در کشور فراهم شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، افزود: باید به این خودباوری دست یابیم که می‌توان به عنوان تولیدکننده، سرمایه‌گذار و صاحب تکنولوژی نیازهای جامعه هدف را مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید کرد.

دکتر قادری، با بیان اینکه امروز فرصتی فراهم شده است تا از وابستگی به واردات فاصله بگیریم، افزود: در سال حمایت از کالای ایرانی این فرصت فراهم شده است تا بتوان حمایت از تولیدات ایرانی را در قالب نمایشگاه‌های مختلف برای برقراری تعاملات فنی و مهندسی در تمامی تولیدات کالایی فراهم کرد.

وی تصریح کرد: لوازم‌التحریر و تجهیزات مهندسی که در داخل کشور تولید می‌شود از کیفیت مناسب برخوردار هستند اما عادت فرهنگی جامعه به مصرف کالاهای خارجی موجب شده تا سرمایه‌گذاران در آن بخش از کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود با مشکلاتی همراه باشد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب این فرصت را در سال جاری فراهم می‌کند تا کالاهای ایرانی به جامعه هدف معرفی شوند و طبیعی است که در این میان نقش مهم اتحادیه‌ها و گروه‌های صنفی حائز اهمیت است و می‌توان با برگزاری نمایشگاه‌ها بازار مصرف را برای استفاده از کالاهای ایرانی آماده کرد.

دکتر قادری، با اشاره به برگزاری نمایشگاه لوازم‌التحریر و تجهیزات مهندسی اظهار کرد: انتظار از اتحادیه‌ها این است که نمایشگاه جدی گرفته شود تا از فرصت خوب به وجود آمده برای حمایت از کالای داخلی استفاده کرد.

وی تاکید کرد: امروز مصالح و منافع بسیاری از تولیدکنندگان در وارد کردن کالای خارجی نیست.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، در ادامه اظهار کرد: در نیمه دوم سال گذشته تدابیری برای برگزاری نمایشگاه ها انجام شد تا بتوان از این نمایشگاه حداکثر بهره برداری مناسب را انجام داد به همین دلیل شاهد رشد برگزاری نمایشگاه های انجام شده در نیمه دوم سال ۹۶ بودیم.

دکتر قادری، با بیان اینکه در پنجمین نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی فروش کالایی وجود ندارد گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه های تخصصی فروش نیست بلکه آمادگی برای برگزاری نمایشگاه های فروش، ارائه آخرین فناوری و تکنولوژی های روز دنیا، توسعه بازار داخلی ، صادرات محصولات تولید ایرانی و فراهم آوردن زمینه تولید کیفی با قیمت و کیفیت مناسب از اهداف برگزاری نمایشگاه است.

مهرداد عالی پور هرسی، رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزار

مهرداد عالی پور هرسی، رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزار، در ادامه این نشست خبری گفت: نمایشگاه نوشت افزار در فضایی به مساحت ۴ هزار مترمربع برگزار می‌شود و ضروری است تا تبلیغات مناسبی برای برگزاری نمایشگاهی متفاوت از سایر نمایشگاه‌هایی که در این زمینه برگزار شده است را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه کارافرینی و ایجاد اشتغال باید با تعصب و احساسات برخورد نشود گفت: بحث برندسازی در صنعت نوشت افزار باید جدی گرفته شود اما این که چند برند جهانی در ایران ظهور پیدا کنند از دیدگاه بازاریابی جهانی منسوخ شده است و بزگترین برندهای اروپایی که بیش از ۱۸۰۰ محصول تولیدی را در زمینه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی عرضه می کنند تولید کننده تمامی کالاهای عرضه شده نیستند و به طور میانگین ۲۶ درصد محصولات آنها تولید آن برند است.

رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزار تصریح کرد: باید با یک شیب ملایم به سمت افزایش تولید کالاها در صنعت نوشت افزار و تجهیزات مهندسی حرکت کرد و به تدریج تولیدات بیشتر کالایی را در دستور کار قرار دارد.

عالی پور هرسی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همراهی که به وجود آمده است قدم به سمت این هدف مهم برداشته شده است؛ بنابراین با تولیدکننده‌های شناسنامه‌دار همکاری نزدیک‌تری انجام می‌شود تا با مدیریت واردات کالاهایی به کشور وارد شوند که به تولیدکننده داخلی آسیب وارد نشود.

حسین برخوردار، عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار

حسین برخوردار، عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار، در ادامه این نشست  خبری گفت: به طور حتم پنجمین نمایشگاه نوشت افزار که در تیرماه برگزار می‌شود یکی از نمایشگاه‌های موفق است و اتحاد بین تولیدکنندگان و واردکنندگان موجب می‌شود تا خروجی مناسب‌تری از این نمایشگاه و بهبود صنعت لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی خارج شود.

وی تاکید کرد: باید نگاه جهانی شدن در تولید کالا وجود داشته باشد و این موضوع با به روزرسانی فرایند تولید و توسعه بازار محقق خواهد شد.

عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است تا تولیدات خود را با انواع خارجی مقایسه کرده و برای تکمیل سبد کالایی خود با شرکت‌های خارجی مشارکت کنند.

مجید اکبری، مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی

مجید اکبری، مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی در ادامه این نشست خبری گفت: تمام کشورهای دنیا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که تولید باید در یک مسیر و چشم‌انداز بلندمدت برنامه‌ریزی شود و ۵ سال تجربه برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار نشان داده است که نه حمایت صرف از تولیدکننده داخلی و نه حمایت از کالاهای وارداتی پاسخگوی نیازها خواهد بود و باید با نگاهی همه جانبه به بازار کشور نگریست.

وی تاکید کرد: نمایشگاه باید محلی برای عرضه محصولات و معرفی فناوری و بازار فروش مناسب باشد.

مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی تصریح کرد: نگاه ما در برگزاری نمایشگاه در راستای شعار سال حمایت از تولیدکنندگانی است که بین آنها رقابت وجود داشته و استاندارد سازی محصول را در دستور کار قرار داده اند.

اکبری پیرامون سهم تولیدکنندگان از بازار مصرف نوشت افزار و لوازم التحریر گفت: ۳۰ تا ۳۵ درصد بازار مصرف توسط تولیدات داخلی تامین می شود و حدود ۶۵ درصد نیز با استفاده از واردات تامین می شود.

مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی، در پایان سخنان خود گفت: کشورهایی در حوزه صادرات موفق هستند که واردات را ممنوع نکرده‌اند بلکه از این فرصت برای قابل رقابت کردن محصولات استفاده کرده اند.

گفتنی است، پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت ‌افزار و تجهیزات مهندسی، از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ تیرماه سالجاری، در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می ‌شود.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن