اخبار اقتصادیاخبار بانک هااخبار بورس

دلار؛و روند صعودی ارزش آن در بازار های جهانی

به گزارش پایگاه خبری پول بانک، ارزش اقتصادی  هر کشوری در بازار های جهانی ،به  ارزش ارز آن است ،معاملات اخیر بازار جهانی حاکی از افزایش ارزش دلار  در مقابل دیگر ارزهای مرجع است.

به نقل از راشاتودی، در معاملات امروز بازار جهانی ارز ارزش دلار در برابر دیگر ارزهای مرجع افزایش یافت چرا که کارگزاران بازار چشم‌ انداز مثبتی را از افزایش احتمالی نرخ سود بانکی توسط بانک مرکزی این کشور پیش روی خود می‌بینند.

در معاملات امروز، شاخص ارزش دلار ۰٫۲ درصد افزایش یافت. ارز این ارز بین‌المللی در برابر یک ژاپن ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۱۲٫۱۲ ین رسید که ارزش یورو نیز در برابر دلار ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱٫۰۹۱۹ دلار رسید که یکی از بالاترین سطوح ارزشی دلار در برابر یورو طی ۵ ماه گذشته محسوب می‌شود.

از جمله مهمترین دلایل افزایش ارزش دلار در بازار این است که کارگزاران و سرمایه‌داران تاثیرات آمارهای منفی از رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری را کنار گذاشته و با امیدواری به نتایج نشست ماه ژوئن بانک مرکزی این کشور نگاه می‌کند.

برخی کارشناسان معتقدند علی‌رغم انتشار گزارشات ناامیدکننده نسبت به رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ این گزارشات برای به چالش‌ کشیدن ثبات دلار در بازار کافی نبوده و نتوانسته‌اند زمینه را برای فشار بر این امر فراهم کنند.

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن