اخبار اقتصادیعمومی

در آینده امیدوار به توسعه تولیدات ارگانیک با کمک دولت هستیم/ ایران در رتبه بندی تولیدکنندگان محصولات ارگانیک قرار گرفته است

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، نشست رسانه ای دهمین جشنواره و نمایشگاه ارگانیک، صبح امروز دوشنبه ۲۰ آذر ماه، با حضور رضا نورانی رئیس انجمن ارگانیک، بهرام نظری نایب رئیس انجمن ارگانیک و جمعی از اصحاب رسانه، در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار گردید.

 

رضا نورانی، رئیس انجمن ارگانیک

نورانی، در ابتدای این نشست خبری گفت: در سال ۲۰۱۴،‌ ۸۰ میلیارد دلار گردش مالی محصولات ارگانیک در جهان بود که این رقم در سال ۲۰۱۵ در حدود ۱۴٫۵ درصد افزایش یافت و پیش‌بینی شده است که این رقم در سال ۲۰۱۷ از مرز صد میلیارد دلار عبور کند.

وی با بیان اینکه ۱۷۹ کشور کشت ارگانیک دارند افزود: با تلاشهایی که انجام شده ایران در رتبه بندی  تولیدکنندگان محصولات ارگانیک  قرار گرفته است و اکنون در رتبه ۴۲ تا ۴۳ در میان ۱۷۹ کشور تولیدکننده این محصول قرار دارد اما باید برای تولید این محصولات در کشور با کمک دولت افزوده شود.

 

رئیس انجمن ارگانیک بیان داشت: تولید محصولات ارگانیک در برنامه ششم مورد توجه ویژه قرار گرفته است تا سطح زیرکشت و میزان تولید آن افزایش یابد.

نورانی، با اشاره به کشورهای بزرگ تولیدکننده این محصول گفت: استرالیا، آرژانتین،‌ آمریکا، اسپانیا، چین، اروگوئه، هند و آلمان به ترتیب بزرگترین تولیدکنندگان این محصول در جهان هستند و از حمایت‌های دولت خود برای تولید این محصولات استفاده می‌کنند در حالیکه در ایران تا به امروز هیچ کمکی به تولیدکنندگان محصولات ارگانیک از سوی دولت نشده است.

وی اظهار داشت: امیدواریم بر اساس حکمی که ریاست جمهور به وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ کرده است در برنامه ششم توسعه، گام‌های بیشتری برای افزایش تولید این محصول در کشور برداشته شود.

 

رئیس انجمن ارگانیک افزود: در این راستا دفتر محیط زیست وزارت جهاد کشاورزی اقدامات سازنده‌ای را انجام داده  است و در آینده امیدوار به توسعه تولیدات ارگانیک با کمک دولت هستیم.

نورانی یادآور شد: محصولات ارگانیک نقش مهمی در تامین سلامت جامعه و حفظ محیط زیست دارند و در صورت تولید بیشتر این محصول بازار صادراتی مناسبی نیز پیش روی ما است.

رئیس انجمن ارگانیک، در پایان سخنان خود گفت: نمایشگاه ارگانیک از ۲۲ آذر تا ۱ دی ماه از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب در محل بوستان گفت‌ وگو با حضور تولیدکنندگانی از کشورهای مختلف و تولیدکنندگان داخلی برگزار می‌شود.

 

گفتنی است، دهمین نمایشگاه و جشنواره ارگانیک از ۲۲ آذر تا ۱ دی ماه، از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب، در محل دائمی نمایشگاه های بوستان گفت‌ وگو برگزار می گردد.

خبرنگار: حمید افراخته

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن