خیز بلند شاخص بورس برای فتح قله ۱٫۵ میلیون واحد

خیز بلند شاخص بورس برای فتح قله ۱.۵ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۴۶هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۴۶۶هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۸۲۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۵۴۲میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۹۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴۶هزار و ۸۲۲واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۶۶هزار و ۲۷۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های توسعه صنایع بهشهر، باما و ایران ترانسفو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۲۴۱واحد، کل (هموزن) ۹۶۰۴واحد، قیمت (هموزن) ۶۳۳۷واحد، آزاد شناور ۶۱۰۶۰واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۶۶۵۱ و ۸۴۷۱۵واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۶۴۷میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۸۸۴میلیارد تومان در ۶۱۱ هزار و ۹۶نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۲۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۳۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، ذوب آهن اصفهان و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های بیمه کوثر، پخش البرز و گروه صنایع کاغذ پارس بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

۷ شرکت زیرمجموعه بانک پاسارگاد بورسی می‌شونداختلال در سامانه معاملات بورس و فرابورس/ تمدید ۳۰ دقیقه‌ای زمان سفارش‌گیری

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code