اخبار بانک ها

حمایت ۱۷۰۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی از مجموعه بزرگ آدینه

حمایت ۱۷۰۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی از مجموعه بزرگ آدینه

بانک کشاورزی در اجرای سیاست‎های حمایتی خود از تولید واشتغال بااعطای تسهیلات۱۷۰۰میلیارد ریال تسهیلات اساسی و جاری به مجموعه بزرگ گروه آدینه،گامی دیگردرحمایت ازکشاورزی وامنیت غذایی کشور برداشته است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی و همکاری‎های بین‎ الملل بانک کشاورزی، یکی از برندهای معتبر صنایع غذایی و تولید کننده کود و سموم کشاورزی، مجموعه بزرگ آدینه در مامونیه استان مرکزی است که با فضای تولیدی سرپوشیده به مساحت ۵۰ هزار مترمربع، نقشی برجسته در صنعت کشاورزی و غذایی کشور و سهم عمده‎ای در بازار دارد.

بانک کشاورزی در اجرای سیاست‎ های حمایتی خود از تولید و اشتغال با اعطای تسهیلات ۱۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اساسی و جاری به مجموعه بزرگ گروه آدینه، گامی دیگر در حمایت از کشاورزی و امنیت غذایی کشور برداشته است.

این مجموعه تولیدی با ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی در بخش‎های مختلف و فراهم‎ سازی زنجیره بزرگ توزیع در کشور با بیش از ۲۰ مرکز توزیع، محصولاتش را در بیش از ۲۰ هزار فروشگاه در سراسر کشور عرضه می‎ کند.

استفاده از بهترین مواد اولیه و تکنولوژی روز دنیا باعث صادرات محصولات مجموعه بزرگ آدینه به کشورهای امارات، عراق، افغانستان و کشورهای اروپایی چون اسپانیا شده است.

سموم و کودهای کشاورزی، بذور ذرت، جو، گندم و کلزا، بیش از ۸۰۰ هکتار باغ پسته با فراوری ۱۰۰ درصد مکانیزه و بیش از ۵۰۰ نوع محصول صنایع غذایی (خشکبار، حبوبات، چای و دمنوش‎ ها و …) با برندهای برفود، دلنیس و فودینا به عنوان مهم ترین محصولات تولیدی مجموعه بزرگ آدینه سهم عمده‎ای از سبد غذایی مصرف‎ کنندگان را در اختیار دارد که در این راستا، تسهیلات ۱۷۰۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی به عنوان یکی از مولفه‎ های حمایتی از امنیت غذایی و تولید به شمار می ‎رود.

این گزارش می ‎افزاید: مجموعه بزرگ آدینه شامل شرکت های کشت و صنعت فدک خشکرود،شرکت تعاونی کشت وصنعت پگاه آدینه سبز،شرکت ارغوان سبز،شرکت آدینه وصل و شرکت آرمان سبز آدینه است. این شرکت علاوه بر تولید محصولات غذایی، به صورت تمام مکانیزه در عرصه تولید کود وسم، حضور گسترده‎ ای در بازار داخلی و صادرات دارد و با ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم، به تولید انواع کود وسم می‎ پردازد.

منبع : ایبنا

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن