جزییاتی از تفاهم نامه ملی تایدواتر با راه آهن با تامین منافع ۴۲ هزار سهامدار

جزییاتی از تفاهم نامه ملی تایدواتر با راه آهن با تامین منافع ۴۲ هزار سهامدار

مدیرعامل تایدواتر با اعلام جزییاتی از تفاهم نامه ملی ۲ هزار میلیارد تومانی با راه آهن گفت: این رویداد برای اولین بار در حوزه راه رخ داده و منافع ۴۲ هزار سهامدار لحاظ شده است .

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین زارعی درباره تفاهم نامه همکاری با شرکت راه آهن در توسعه حمل و نقل ریلی غلات از بنادر به مرکز لجستیک آپرین که عصر دیروز با حضور وزیر راه امضاء شد به بورس پرس توضیح داد: این رویداد بی دلیل اهمیت غلات در اقتصاد ایران و حجم سرمایه گذاری ۱٫۶ تا ۲٫۵ هزار میلیارد تومانی ، بی سابقه بوده و بزرگترین همکاری راه آهن و مجموعه وزارت راه با شرکت های بورسی آن هم در سطح ملی بشمار می رود .

وی ادامه داد: علاوه بر این اجرای طرح عظیم ، رویدادی ویژه برای "حتاید" و ۴۲ هزار سهامدار ان بوده و با افزایش سوآوری و ارزش شرکت از سال ۱۴۰۰ به بعد همراه خواهد شد . در این میان اطلاعات کلی و اولیه مربوط به این تفاهم نامه در کدال منتشر شده و نحوه تامین مالی و سودآوری این پروژه بعد از تصویب طرح تجاری و انعقاد قرارداد سرمایه گذاری ، محاسبه و اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول در مورد محورهای تفاهم نامه همکاری با شرکت راه آهن هم توضیح داد: در این همکاری قرار است سه سیلو ۳۵۰ ، ۱۸۵ و ۱۵۰ هزار تنی در مرکز لجستیک آپرین و بنادر امام و شهید رجایی احداث می شود. علاوه بر این ۶۰۰ واگن ویژه حمل غلات به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان ، خریداری و به بهره برداری می رسد و طی آن شبکه ریلی دو بندر امام و شهید رجایی کامل می شود.

زارعی ادامه داد: نکته حایز اهمیت این است که تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح ترمینال مکانیزه و سیلوی غلات بندر امام ، سرمایه گذاری شده و ۲۵ درصد هم پیشرفته داشته است . تامین منابع مالی هم از سه روش دریافت تسهیلات ارزان قیمت از بانک های عامل مختلف از جمله بانک صادرات ، افزایش سرمایه و تخصیص بخشی از سود سالانه حدود ۳۴۰ میلیارد تومانی است.

وی مزایای این تفاهم نامه را شامل ملی و ضروری بودن طرح از لحاظ امنیت بهداشتی و غلات ، تکمیل زنجیره حمل و نقل ریلی و ارایه خدمات DOOR TO DOOR ( از درب تولیدکننده تا درب مصرف کننده ) به مشتریان و ذینفعان، احداث مجموعه های سیلوهای جدید به ظرفیت ۶۸۵ هزار تن ، رعایت اصول بهداشتی و استانداردهای نوین در نگهداری و حمل غلات ( از شیوه سنتی به روش صنعتی ) ، توسعه سهم راه آهن در حمل و نقل ریلی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی و حفاظت از محیط زیست ، توسعه حمل و نقل چند وجهدی و مشارکت فعال در توسعه منطقه لجستیکی آپرین به عنوان خشک منطقه اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code