ثبت رکورد پرش ۸۵ هزار واحدی شاخص بورس در یک روز معاملاتی

ثبت رکورد پرش ۸۵ هزار واحدی شاخص بورس در یک روز معاملاتی

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۸۵هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۰هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۴۶۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۳هزار و ۸۶۳میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۴۹۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۸۵هزار و ۴۴۹واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۰هزار و ۸۷۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های آهنگری تراگتورسازی ایران، سیمان تهران و کویر تایر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۲۵۹۲واحد، کل (هموزن) ۱۴۱۴۱واحد، قیمت (هموزن) ۹۳۱۴واحد، آزاد شناور ۹۹۶۲۵واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۵۰۵۴۱ و ۲۲۱۸۴۲ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۳۸میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۹۵۲میلیارد تومان در ۷۴۷هزار و ۳۵۵نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۲۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۸۱۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنایع کاغذ پارس، قاسم ایران و آ.س.پ بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

صعود بی‌چون‌وچرای شاخص بورس به قله ۱۷۰۰۰۰۰ واحدشاخص بورس ۳۴ هزار واحد رشد کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code