توقف ۴ روزه تولید ایرباس در فرانسه و اسپانیا به دلیل کرونا

شرکت هواپیما سازی ایرباس اعلام کرد قصد دارد فعالیت در کارخانه هایش در فرانسه و اسپانیا را به مدت چهار روز متوقف کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت هواپیما سازی ایرباس اعلام کرد قصد دارد فعالیت در کارخانه هایش در فرانسه و اسپانیا را به مدت چهار روز متوقف کند. بحران ویروس کرونا از خطوط هوایی به بخش تولید هواپیما هم راه یافته است.

ایرباس طی بیانیه ای اعلام کرد این تعطیلی فرصت کافی در اختیار آن قرار می دهد تا شرایط بهداشتی و ایمنی لازم را فراهم آورد و بهره وری فعالیت ها را در شرایط جدید بهبود بخشد.

توقف تولید ایرباس پس از آن اعلام شد که رویترز گزارش داد این هواپیما سازی قصد دارد در صورت قرنطینه شدن شدید فرانسه به خاطر ویروس کرونا، تولید خود را پایین بیاورد یا متوقف کند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در روز دوشنبه دستور محدودیت های شدیدی را بر رفت و آمد مردم داد تا جلوی شیوع ویروس کرونا را بگیرد.

تعطیلی خرده فروشی ها در آمریکا برای جلوگیری از گسترش ویروس کروناکرونا چند خودروساز دنیا را تعطیل کرد؟

هواپیماسازی بوئینگ، رقیب ایرباس، که تولید جت های زمین گیر شده مکس ۷۳۷ را در ژانویه متوقف کرده بود، طرح های احتمالی برای توقف یا کاهش تولید هواپیماهای پهن بدنه خود دارد.

سخنگوی بویینگ گفت تولید فعلاً ادامه دارد و این شرکت طبق راهنمایی های دولت و مقامات بهداشتی عمل می‌کند.

سهام بوئینگ در روز سه شنبه ۸٫۴ درصد کاهش یافت.

دفتر مرکزی ایرباس و بزرگترین کارخانه های مونتاژ آن در تولوز فرانسه قرار دارند. انتظار می رود عرضه کنندگان این هواپیما هم به سختی از این بحران ضربه بخورند.

انتهای پیام/۷۰

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code