اخبار بورس

تقویت بیش از ۳۶ هزار واحدی شاخص کل بورس

تقویت بیش از ۳۶ هزار واحدی شاخص کل بورس

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه بیست و ششم اسفندماه ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۴۵۵ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به رقم ۳۳۶ هزار و ۸۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۳۰۸۸ واحدی معادل درصد، عدد ۴۳۷ هزار و ۹۲۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۰۱۳ واحدی به رقم ۲۸۵ هزار و ۵۲۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۸۴۷۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۱۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۰۴۳۴ واحد افزایش به رقم ۹۵۲ هزار و ۲۲۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۰۰۹۸ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۸۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، وامید، تاپیکو، شپنا و پارس با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فخاس، برکت، کویر و کبافق، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۸۳۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۱۶ هزار و ۱۰۰ نوبت معامله و به ارزش ۸۰ هزار و ۶۲۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سمازن(سیمان‌مازندران) با ۶.۱۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وامید، فباهنر، فولاد، وتوکا و فسازان بود. همچنین نماد معاملاتی کبافق(معادن‌ بافق) با ۱.۹۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کمنگنز، پتایر، خشرق، غالبر، سفانو و ساراب قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی برکت، اپال، ثبهساز، غزر، خودرو، خساپا، شپنا و بوعلی به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی شتران، فولاد، پارند و شپنا با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای سنیر، خزر، کلوند و سدور، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن