تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات برای احداث و تکمیل مسکن روستایی امضا شد

توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیاد مسکن؛

تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات برای احداث و تکمیل مسکن روستایی امضا شد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقاهم‌نامه‌ای را به ارزش ۹۰۰ میلیارد ریال امضا کردند تا براساس آن به افراد واجد شرایط برای کمک به احداث و تکمیل مسکن روستایی تسهیلات پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، سلیمان توکلی عضو هیات مدیره بانک مهر ایران صبح امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه این بانک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: این تفاهم‌نامه اقدام ارزشمندی است که در زمینه احداث، بازسازی و تعمیر خانه‌ های روستاییان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است.

این عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه درباره جزییات این تفاهم‌نامه، توضیح داد: بر اساس این تفاهمنامه به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط بنیاد در مناطق مشمول به منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن در سراسر کشور تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد احداث و تکمیل پرداخت می شود.

وی ادامه داد: مجموع تسهیلات پرداختی معادل ۹۰۰ میلیارد ریال است که توسط بانک مهر ایران به متقاضیان معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت می شود. در این تفاهمنامه، سقف فردی تسهیلات به صورت عمومی ۱۵۰ میلیون ریال بوده و متقاضیان مشمول توسط بنیاد مسکن شهرستان به شعب بانک معرفی می شوند.

به گفته توکلی، در موارد خاص، بنا به درخواست بنیاد مسکن استان و تایید دفتر مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، پرداخت تسهیلات تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال است. وی تاکید کرد: دوره بازپرداخت تسهیلات تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال ۳۶ ماه و در موارد خاص تا ۶۰ ماه، متناسب با میزان تسهیلات و با اعلام بنیاد تعیین می شود.

توکلی در ادامه در پاسخ به ایبِنا، درباره جزییات دو تفاهم‌نامه این بانک و بنیاد، اظهار داشت: تاکنون مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان تفاهم شده که ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد از سه سال قبل تا امروز مسکن روستایی احداث شده و همچنان نیز ادامه خواهد داشت.

وی در پایان تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین افتخارات بانک قرض الحسنه مهر ایران، فعالیت در زمینه مسئولیت های اجتماعی است که اخیراً با تخصیص بخشی از بودجه تبلیغاتی خود، ۵۰۰ هزار خانه روستایی در سطح سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام را تحت پوشش بیمه حوادث درآورد.

همچنین در ادامه این جلسه نیز علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: این تفاهم‌نامه در راستای بسط و گسترش سنت نیکوی قرض الحسنه و به منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن با استفاده از منابع حساب ۱۰۰ امام خمینی ( ره) و بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرداخت خواهد شد.

وی افزود: همکاری بنیاد و بانک مهر ایران در خصوص پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط بنیاد در مناطق مشمول جهت کمک به احداث و تکمیل مسکن در سراسر کشور است.

به گفته وی، منابع مالی این تفاهم‌نامه نیز به گونه ای است که ۳۰۰ میلیارد ریال از سوی بنیاد و مجموع تسهیلات پرداختی ۹۰۰ میلیارد ریال خواهد بود که توسط بانک تامین و به محض واریز طی ۱۲ ماه به متقاضیان معرفی شده از سوی بنیاد پرداخت می‌شود.

تابش در پایان تاکید کرد: هدف اعطای این تسهیلات حل مشکلات اشتغالزایی روستاییان است. این تفاهم‌نامه علاوه بر ۶۰ میلیارد تومان تسهیلاتی است که پیش از این با بانک قرض الحسنه مهر ایران تا سال ۱۴۰۰ تفاهم شده بود و به قوت خود باقی است.

منبع : ایبنا

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code