اخبار اقتصادیعمومی

تصاویر مراسم امضای تفاهم ‌نامه همکاری بین معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران – گزارش ۲

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: تور تهرانگردی برای شناسایی مفاخر تهران می‌تواند با محوریت باغ کتاب آغاز و نهایتا با حضور در باغ موزه قصر پایان یابد. ۱۰ خانه موزه مفاخر داریم که می ‌توانیم از آن برای شناسایی تهران و انقلاب به دانش آموزان استفاده کنیم.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و رئیس سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: شاید بسیاری از عقب ماندگی‌های کشور به دلیل عدم انس و مطالعه با کتاب باشد. باید بسترهای فرهنگی متناسب با ذائقه‌های متفاوت با رویکرد همکاری‌های جدید، مهارت آفرینی در راستای یادگیری عمیق برای دانش آموزان تدوین شود.

مجید حسینی مدیرعامل موسسه نشر شهر گفت: باغ کتاب قرار بود بزرگترین کتابفروشی باشد که در فضای ۳۰ هزار متری فعالیت می ‌کند. اما وقتی سرانه مطالعه پنج دقیقه است چه نیازی به کتابفروشی چند هزار متری داریم و مشکل ما کتابفروشی نیست، بلکه مشکل ما کتاب نخواندن است.

گفتنی است٬ بر اساس این تفاهم‌نامه که فیمابین رئیس سازمان دانش آموزی و رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران منعقد شده به منظور تقویت نقش آفرینی دانش آموزان بر مدیریت فرهنگی شهر تهران، مقرر شده است که دانش آموزان در قالب بازدیدهای گروهی، برگزاری همایش‌ها و مسابقات دانش آموزی، تفریحات سالم و نشاط آفرین و … از امکانات سازمان فرهنگی و هنری به ویژه باغ کتاب استفاده کنند.

تصاویر مراسم:

عکس: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن