• امروز : پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
6

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

 • کد خبر : 309587
 • 10 دی 1401 - 3:21
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به دلیل بازار کار مناسب و موقعیت اجتماعی خوب از جمله گزینه های پرطرفدار مهاجرتی میباشد ، اما سوال این جاست که آیا تحصیل در این رشته بدون کنکور امکان پذیر است ؟ پس از تحصیل اجازه کار در ایران وجود دارد ؟ بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی […]

 • تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به دلیل بازار کار مناسب و موقعیت اجتماعی خوب از جمله گزینه های پرطرفدار مهاجرتی میباشد ، اما سوال این جاست که آیا تحصیل در این رشته بدون کنکور امکان پذیر است ؟ پس از تحصیل اجازه کار در ایران وجود دارد ؟ بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی در روسیه کدام است ؟ شرکت مهاجرتی رجبی به عنوان بهترین دفتر مهاجرتی در تهران به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله تمام اطلاعات لازم در این خصوص را بیان کرده.

  در سال های گذشته ؛ دانشجویان رشته های پزشکی در دانشگاه های خارج از ایران که مورد تایید وزارت بهداشت کشور باشند با گذراندن 72 واحد درسی و گرفتن انتقالی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های ایران را داشتند اما این شرایط تا انتهای سال 97 برقرار بود و بعد از آن قانون انتقالی لغو شد ، پس از آن به بعد انتخاب صحیح و متناسب مقصد مهاجرتی و رشته تحصیلی بیش از پیش حائز اهمیت شد چرا که این تصمیم بزرگ تاثیر بزرگی در آینده هر شخصی خواهد داشت.

  افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی دارند ، کشور روسیه یکی از گزینه های مناسب برای آنها محسوب می شود اما بهتر است قبل از اقدام در رابطه با خصوصیات این کشور و برخی نکات برای تجربه زندگی بهتر هم اطلاعات کافی کسب کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

  پیش نیازهای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه هم مانند تمامی کشورهای جهان باید قوانین تعیین شده از سوی دانشگاه را رعایت نمود که یکی از مهم ترین آنان کسب دانش زبانی کافی است ، از دیگر مهم ترین پیش نیازهای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه سپری کردن دوره پیش نیازی به نام پادفک  ( پاتفک ) است که تمرکز بر آموزش علوم تخصصی مانند دروس زیست و شیمی و تقویت زبان روسی دارد.

  در نظر بگیرید که برای دانشگاه هایی آزمون ورودی برگزار میکنند شرکت در این دوره مهم و البته گام موفقیت دانشجویان شمرده می شود همچنین با اینکه ثبت نام در دوره پادفک یک سال به طول مدت اقامت و تحصیل افراد در روسیه می افزاید اما خیالشان را از بابت تسلط زبانی آسوده می سازد زیرا علاوه بر آموزش های این مدت ، تعامل با جامعه قبل از ورود به دانشگاه باعث تقویت زبان میشود ، پیشنهاد میشود سری به نوشتار خط و زبان زبان روسی بزنید تا بیشتر متوجه گستردگی این زبان و اهمیت آن برای تحصیل شوید.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  دوره پادفک در روسیه

  دوره پادفک در روسیه هم برای دانشجویان پزشکی و هم غیر پزشکی برگزار میشود و متقاضیان هر رشته بنا به معیارهای دانشگاه انتخابی خود میتوانند از این دوره بهره گیرند ، ما در وبسایت هلدینگ رجبی در صفحه تحصیل پادفک در روسیه اهمیت برگزاری این دوره را به کاملی توضیح دادیم اما اگر مختصرا در رابطه با دانشجویان پزشکی بخواهیم بگوییم موارد زیر را شامل میشود :

  این دوره مختص متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به زبان روسی است که طی 9 ماه تحصیلی دروس زیست شناسی ، شیمی و زبان روسی را بصورت حضوری یا آنلاین آموزش میبینند البته توجه داشته باشید که امکان گذراندن دوره در مدت زمان کمتر ( به صورت فشرده ) نیز وجود دارد که بسیار مورد توجه ایرانی ها قرار گرفته زیرا می توانند با صرف هزینه کمتر همان مباحث را آموزش دیده و برای آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی آماده شوند.

  ذکر این نکته ضروری است که برای ورود به برخی از دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه مانند رودن ( دوستی ملل ) در شهر مسکو و پائولوف در شهر سنت پترزبورگ الزامی به ارائه مدرک پایان دوره پادفک نمی باشد و دانشجویان صرفا باید مدرکی مبنی بر دانش زبان روسی که به تلکی 1 معروف است را ارائه کنند البته در بیشتر مواقع افراد ترجیح میدهد از طریق دوره پادفک در روسیه زبان را آموزش ببینند زیرا علاوه بر کسب تجربه بیشتر این آموزش توسط افراد بومی و در محیط برگزار میشود.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

  همان طور که پیش تر اشاره شد فقط برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه به زبان روسی باید دوره پادفک را گذراند و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به گذراندن این دوره نمی باشد ، اما باید در نظر داشته باشید که از جمله شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی از سال 2021 این است که تنها مدارک فارغ التحصیلانی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت معادلسازی میشوند که دانشجو قبل از ورود به ترم اول از مراکز مشخص شده در ایران مدرک a2 زبان روسی خود را دریافت کرده باشد.

  طول دوره رشته پزشکی در دانشگاه های روسیه به مدت 6 سال و دندان پزشکی به مدت 5 سال ( شامل دو بخش پیش بالینی و دوره کارآموزی در بیمارستان و کلینیک ها ) میباشد و برای ورود به دانشگاه ها معدل دیپلم نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد ، البته این موضوع در دانشگاه های رتبه برتر مانند دانشگاه لومونوسف بیشتر به چشم می خورد و در سایر دانشگاه ها همان آزمون ورودی اهمیت بالاتری دارد.

  rajaby.com

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با مدرک دیپلم

  داشتن مدرک دیپلم 12 ساله اولین و البته مهم ترین اصل پذیرش در دانشگاه ها یا پادفک روسیه است ، علاقمندان به حوزه پزشکی و دندان پزشکی با اخذ مدرک دیپلم ریاضی فیزیک یا علوم تجربی میتوانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با مدرک دیپلم را آغاز نمایند البته در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه خصوصی سچی نووا با داشتن دیپلم انسانی نیز پذیرش برای رشته های پزشکی صادر می شود ، اما در نهایت این مدرک مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

  آغاز تحصیل در خارج از کشور بلافاصله پس از اتمام دوره دبیرستان را می توان بهترین تصمیم برای ساخت آینده ای بهتر دانست چرا که افراد از همان ابتدا به سیستم آموزشی معتبر و جهانی وارد شده و فرصت کار در تمامی کشورهای جهان را پیدا میکنند ، در مقاله تحصیل در روسیه ضمن معرفی برخی از بهترین     رشته ها بیشتر با سیستم آموزشی در هر  مقطع دانشگاهی این کشور آشنا میشوید.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

  در کشور روسیه زبان انگلیسی بیشتر در دانشگاه های خصوصی و یا در ترم های اولیه دانشگاه در سیستم آموزشی یافت میشود اما متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی            می بایست با این زبان آشنایی کامل داشته باشند هرچند که ارائه مدرک زبان جهت پذیرش در بیشتر دانشگاه ها اجباری نیست اما ممکن است که از دانشجو یک مصاحبه جهت اطمینان از مناسب بودن سطح زبان گرفته شود.

  در صورتیکه دانش زبان دانشجو کافی نباشد باید ابتدا به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شده و سطح خود را ارتقا دهد البته بهتر است فراموش نکنید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به صورت حتم نیاز به زبان روسی هم دارد چرا که دانستن زبان روسی برای گذراندن دوره های کار آموزی ضروری می باشد ، ضمنا توجه داشته باشید طبق اعلام وزارت بهداشت ایران ورودی های سال 2021 ، متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه باید مدرک زبان روسی را داشته باشند ، در غیر این صورت بعد از اتمام تحصیل مدرکشان معادسازی نمیشود.

  آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه

  دانشجویان میتوانند در بیشتر دانشگاه های پزشکی روسیه بدون آزمون ورودی ثبت نام کنند اما تعدادی از آن ها به دلیل درخواست بیش از ظرفیت متقاضیان پزشکی و پیراپزشکی مجبور به اعمال شرایطی اعم از آزمون ورودی ، معدل بالا و ارائه مدارک زبان شده اند کنند تا فقط شایسته ترین دانشجویان را پذیرش کنند ، بعنوان مثال جهت تحصیل رشته های علوم تجربی در دانشگاه سچینوا یا دانشگاه رودن باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمود همچنین تحصیل در دانشگاه سن پترزبورگ دارای شروط اجباری گذراندن دوره پادفک و معدل دیپلم بالای 17 می باشد.

  احتمالا بسیاری از افراد وقتی صحبت از آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه می شود آزمون هایی مانند کنکور ایران در ذهنشان تداعی میشود اما منظور از آزمون های ورودی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه صرفا سوال از یک یا هر دو درس زیست شناسی و شیمی و زبان روسی میباشد بنابراین ورود به رشته های پزشکی در روسیه اصلا کار قابل مقایسه با کنکور ایران نیست.
  مدرک زبان و محدودیت سنی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  تحصیل در کشور روسیه به هر دو زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر است ، با انتخاب زبان انگلیسی دانشگاه به مهارت دانشجویان اکتفا کرده و مدارکی همانند آیلتس و تافل را درخواست نمیکند اما در رابطه با افرادی که زبان بومی را جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه انتخاب میکنند توصیه میشود یادگیری زبان را در خود کشور روسیه شروع کنند چرا که بهترین روش یادگیری زبان گذارندن دوره در کشوری است که مردمان به آن زبان صحبت می کنند و شخص به علت زندگی با با افراد بومی وادار به استفاده از زبان عامیانه می شود.

  گفتنی است در رابطه با محدودیت سنی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه ، متقاضیان برای ثبت نام باید حداقل 18 سال سن داشته باشند اما یکی از ویژگی های خوب روسیه عدم وجود محدودیت سنی برای پذیرش های تحصیلی می باشد و حداکثر سن برای پذیرش در نظر گرفته نشده پس دوستداران این کشور اوراسیایی با داشتن سن بالاتر نیز می توانند برای تحصیل در دانشگاه های روسیه اقدام نمایید.

  هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  برای برآورد هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه از دوره پادفک شروع میکنیم که بستگی زیادی به دانشگاهی ارائه کننده دارد و از حدود 2000 دلار تا 5000 دلار می باشد اما برخی پادفک هایآنلاین هم وجود دارند که با حدود هزینه 1000 دلار در سال برگزار میشوند ، از آنجا که واحد پول روسیه روبل میباشد در ادامه برخی از مهم ترین دانشگاه ها و پادفک ها را با هزینه اصلی نام میبریم.

  نام دانشگاه

  شهریه دانشگاه

  شهریه پادفک(روبل)

  لومونوسف

  27000-430000

  420000

  سماشکو

  46000

  250000

  پاوولوف

  36000

  180000

  پیراگوا

  25000-36000

  270000

  فدرال کازان

  34000-6000

  155000

  شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه بر اساس دانشگاه انتخابی متفاوت ولی کمتر از اروپا است و در سال حدود 6000 تا 10000 دلار به زبان انگلیسی و 4500 الی 8000 دلار به زبان روسی خواهد بود علاوه بر این شهریه ثبت نام دانشگاه برای هر سال 50 دلار است ، برخی از دانشگاه ها این امکان را به دانشجو می دهند تا شهریه را به صورت اقساطی پرداخت نماید البته زندگی در روسیه هزینه های دیگری اعم از پوشاک و خورد و خوراک و غیره خواهد داشت که در مقاله مهاجرت به روسیه به بررسی این موارد پرداخته شده.

   

   

   

   

  مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  دانستن مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به متقاضیان کمک میکند با چالش های پیش رو بیشتر آشنا شوند به عنوان مثال یکی از بزرگترین مزیت های انتخاب این کشور عدم وجود آزمون ورودی سختی در بیشتر دانشگاه ها است به عنوان مورد دوم ، سازمان بهداشت جهانی دانشگاه های پزشکی در روسیه را در بین 100 دانشگاه رتبه بندی شده ، در رتبه 30 معرفی کرده زیرا این دانشگاه ها مزایا و امکانات مناسبی در اختیار دانشجویان رشته های پزشکی قرار می دهند و از آنها یک پزشک خبره می سازند.

  از دیگر مزیت ها این است که دانش جویان از سراسر جهان بدون نیاز به هیچگونه پیش نیاز خاص می توانند علاوه بر دریافت پذیرش از بورسیه های دولتی نیز بهره مند شوند همچنین منابع آموزشی در دانشگاه های روسیه هر ساله بر طبق استاندارد های بین المللی به روز رسانی می گردد و مدرک صادره از دانشگاه های این کشور مورد قبول سازمان های یونسکو ، WHO و MCI هستند.

  دانشجویانی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را انتخاب میکنند دوره بالینی را در بیمارستان های آموزشی می گذارند که به درک و کسب مهارت بیشتر دانشجو کمک می نماید و به عنوان مورد آخر در رابطه با انتخاب زبان تحصیل بدانید که دانشگاه ها به راحتی زبان انتخابی شخص را در دوره ای کوتاه مدت قبل از شروع ترم آموزش داده و وی را به مهارت کافی میرسانند.

  معایب

  û      روسیه کشوری بسیار سردسیر است و مدت زمان کمی در سال آب و هوای معتدل و گرم دارد.

  û      پ نیاز به یادگیری زبان ناآشنای روسی.

  û      اجاره مسکن نسبتا بالا.

  امید است که با تهیه و تدوین مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه توانسته باشیم تا حدودی شما را با شرایط تحصیل در این کشور پر تقاضا آشنا کنیم ، به خاطر داشته باشید که مشاوران مجرب ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز می توانند به بهترین شکل در تمام مسیر مهاجرت همراه و راهنمای شما باشند ؛ با کارشناسان ما در ارتباط باشید. تلفن : 02191002525

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=309587

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  ارز دیجیتال اپلیکیشن تاپ بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تایید چک تتر تسهیلات بانکی تپسی خدمات ثبت شرکت درب ضد سرقت سازمان منطقه آزاد کیش سامانه صیاد ساپورت های تاسیسات سینی کابل فارکس فروش اختراع ثبت نشده قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مراغه مرجان دلخواه نردبان کابل نشست خبری هزینه ثبت اختراع هوش مصنوعی وطن‌زرین پی پال چک صیادی کسب و کار کوروش جم