تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ 26 ربيع ثاني 1443 Wednesday, 1 December , 2021
2

تحسیری در آیین یک دیدار و یک عرضه در شرکت فرابورس ایران: در عرضه اولیه برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۷۵۰ سهم در محدوده قیمتی ۲۶۰ تا ۲۷۰ تومانی هر سهم تعیین شده است

  • کد خبر : 21346
  • 23 اسفند 1397 - 1:04
تحسیری در آیین یک دیدار و یک عرضه در شرکت فرابورس ایران: در عرضه اولیه برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۷۵۰ سهم در محدوده قیمتی ۲۶۰ تا ۲۷۰ تومانی هر سهم تعیین شده است

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: سطح توانگری بیمه معلم بر اساس گزارش‌های مالی و عملکردی نیمه اول سال جاری در سطح دو است که با جهش پرتفوی بزودی یک خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: سطح توانگری بیمه معلم بر اساس گزارش‌های مالی و عملکردی نیمه اول سال جاری در سطح دو است که با جهش پرتفوی بزودی یک خواهد شد.

blank

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، نشست خبری بررسی وضعیت شرکت بیمه معلم، صبح امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه ۹۷، با حضور محمد ابراهیم تحسیری مدیرعامل شرکت بیمه معلم، غلامرضا حیدری کرد زنگنه رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم، آرش بیگلریان معاون مالی بیمه معلم، مبینا بنی‌اسدی مدیر روابط‌ عمومی شرکت فرابورس ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سالن جلسات شرکت فرابورس ایران برگزار شد.

blank

محمد ابراهیم تحسیری، مدیرعامل شرکت بیمه معلم

محمد ابراهیم تحسیری، در ابتدای این نشست خبری گفت: عرضه اولیه سهام این شرکت بیمه‌ای با سرمایه ۱۵۰میلیارد تومانی، در حالی در آخرین شنبه سال ۹۷ در بازار دوم معاملات فرابورس انجام می‌شود که در این عرضه اولیه برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۷۵۰ سهم، در محدوده قیمتی ۲۶۰ تا ۲۷۰ تومانی هر سهم تعیین شده است .

وی درباره سطح توانگری این شرکت گفت: سطح توانگری بیمه معلم بر اساس گزارش‌های مالی و عملکردی نیمه اول سال جاری در سطح دو است که با جهش پرتفوی بزودی یک خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه معلم، درباره وضعیت پرونده‌های مفتوح خسارت اظهار داشت: تا به امروز زیر ۵ درصد پرونده‌های خسارت تسویه نشده است.

blank

تحسیری، افزود: متعهد خرید در این عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری سامان فرهنگیان(سهام خاص) با سقف تعهد خرید ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در عرضه اولیه و مدیر عرضه نیز شرکت کارگزاری امین آوند اعلام شده است .

وی اظهار داشت: بیمه معلم در خرداد ماه سال ۹۶ از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران در مرحله نخست سرمایه خود را از یکصد میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش داده و بنا دارد در سال آینده نیز سرمایه خود را از همین محل تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

مدیرعامل شرکت بیمه معلم، اشاره کرد: در سال ۹۹ نیز این سرمایه دوباره با افزایش ۳۳٫۳ درصدی روبرو خواهد شد تا به این ترتیب سرمایه شرکت بیمه معلم به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

blank

تحسیری، در ادامه گفت: سهم بیمه معلم از بازار حق بیمه تولیدی شرکت‌های بیمه در سال قبل با ۱۲ میلیارد و ۱۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان ارزش حق بیمه صادره برابر با ۳٫۵ درصد بوده که از رشد ۲۹٫۴ درصدی نسبت به سال قبل از آن حکایت دارد.

وی افزود: بیشترین سهم حق بیمه‌های تولیدی شرکت‌های بیمه شامل «بیمه ایران با سهم ۳۳٫۳ درصدی و پس از آن به بیمه‌های آسیا با سهم ۱۰٫۱ درصدی،بیمه دانا با ۷٫۱ درصد، بیمه دی با ۶٫۸ درصد،بیمه البرز با ۶٫۲ درصد ، بیمه پارسیان با ۵٫۸ درصد و بیمه پاسارگاد با ۴٫۷ درصد» تعلق دارد .

مدیرعامل شرکت بیمه معلم، در ادامه اعلام داشت: ضریب خسارت شرکت‌ها و رشته‌های بیمه در سال ۹۶ معادل ۸۳٫۵ درصد بوده که ضریب خسارت شرکت بیمه معلم با ۷۸٫۲ درصد، پایین تر از سطح بازار بیمه قرار دارد.

تحسیری افزود: تا پایان نیمه دوم امسال بیمه معلم از ۳۸ شعبه، ۱۸ باجه فروش، ۱۸۶۶ نماینده و ۳۵۴ کارگزار برخوردار بوده و ۴۶٫۵ درصد از مجموع ۷۹۰ میلیارد و ۶۰۴ میلیون تومان از بیمه‌های صادر شده برای این شرکت متعلق به بیمه نامه شخص ثالث اتومبیل و ۲۴٫۶ درصد نیز متعلق به بیمه نامه‌های عمر است.

وی گفت: در بخش پرداخت خسارت‌های بیمه ای نیز این شرکت در نیمه اول امسال با احتساب هزینه ۵۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی کارشناسی خسارت ، معادل ۱۵۶ میلیارد و ۲۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده و در بخش درمان نیز رقم پرداخت خسارت برابر با ۴۹ میلیارد و ۶۸ میلیون ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

blank

مدیرعامل شرکت بیمه معلم، بیان داشت: از سویی دیگر، بیمه معلم در سرفصل حق بیمه اتکایی واگذاری با کاهش ۴۰ میلیارد و ۸۹۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ذخایر این حق بیمه در نیمه نخست سال مالی جاری مواجه شده اما در سرفصل ذخایر خسارت با افزایش ۹۲ میلیارد و ۲۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی روبرو است.

تحسیری افزود: هزینه خسارت برای این شرکت بیمه ای معادل ۵۷ میلیارد و ۵۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و در این دوره ۳۲۹ میلیارد و ۸۲۱ میلیون تومان خسارت پرداخت کرده است .

وی در ادامه گفت: طی دوره عملکرد شش ماهه اول سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه امسال سود خالص ۶۴ میلیارد و ۱۲۴ میلیون تومانی را محقق کرده که به ازای هر سهم معادل ۴۲۷ ریال عایدی برای سهامداران است.

blank

غلامرضا حیدری کرد زنگنه، رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم

غلامرضا حیدری کرد زنگنه، رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم، در ادامه این نشست خبری گفت: به دلیل پیشبرد عملیاتی برنامه استراتژیک بیمه معلم، شفافیت حساب‌های این شرکت به طور کامل انجام شده است.

وی افزود: کمیته مطالبات بیمه معلم، مطالبات این شرکت را به حداقل ممکن رسانده است.

رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم، با اشاره به اینکه پرتفوی بیمه معلم از ۲۶۰ میلیارد تومان به ۱٫۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و رشد ۵ برابری را تجربه کرده، گفت: در چند سال گذشته شرکت بیمه معلم سودده شده و بدهکاری‌های خود را به حداقل رسانده است.

حیدری کرد زنگنه، با توجه به قراردادهایی که این شرکت در حال نهایی کردن آن است، پیش بینی می‌شود سود مناسبی عاید این بیمه شود، ادامه داد: با توجه به اینکه صنعت کشتیرانی ایران تحریم بود، بیمه معلم نیز تحریم شد، اما طی سال ۲۰۱۵ با رای دادگاه تحریم شرکت برداشته شد، اما با روی کار آمدن ترامپ دوباره تحت تحریم آمریکا قرار گرفتیم، ولی از این بابت مشکلی وجود ندارد.

blank

آرش بیگلریان، معاون مالی بیمه معلم

آرش بیگلریان، معاون مالی بیمه معلم، در ادامه این نشست خبری گفت: در ایام منتهی به عرضه اولیه شرکت در فرابورس، در دو مناقصه مهم شرکت مخابرات و شرکت ملی نفتکش برنده شدیم.

وی ادامه داد: همچنین برای تحقق پیش بینی سود سال آینده قصد داریم، در مناقصات مهم شرکت کرده و با قیمت مورد تائید بانک مرکزی مناقصه را از آن خود کنیم.

معاون مالی بیمه معلم، بیان داشت: قصد این شرکت برای افزایش سرمایه از ۱۵۰ میلیارد تومان فعلی به ۳۰۰ میلیارد تومان از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهام داران در سال آینده طی دو نوبت می باشد.

بنا به این گزارش، سیاست تقسیم سود نقدی از سوی هیات مدیره، در مجامع عادی سالیانه دوره عملکردی ۹۷ و ۹۸ بیمه معلم نیز به ترتیب ۱۰ درصد و ۹۰ درصد عنوان شده است.

blank

بیمه معلم اواخر شهریور سال جاری به عنوان صد و دومین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد.

blank

گفتنی است، عرضه اولیه ۵ درصد سهام شرکت بیمه معلم، شامل ۷۵ میلیون سهم این شرکت، روز شنبه آینده ۲۵ اسفند ماه در فرابورس انجام می‌ گردد.

خبرنگار: کوروش جم

blank

لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=21346

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code