اخبار اقتصادی

تامین قطعات ریلی توسط یک خودروساز/ پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی ۱۰ درصد رشد کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای تفاهمنامه با ایران خودرو برای تامین قطعات با استفاده از توان داخل، گفت: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم سعید رسولی در آیین افتتاح و بهره برداری از ۵۶ پروژه ریلی به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: امروز ۵۶ پروژه ریلی در حوزه ارتباطات و علائم الکتریکی، ارتقای ایمنی و هوشمند سازی شبکه ریلی، احداث خطوط دوم و فرعی، بازسازی و بهسازی خطوط، احداث تقاطع ریل و جاده، احداث خطوط عریض و نرمال در این چه برون و… به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به احداث مرکز تعمیرات لکوموتیو در مشهد، ادامه داد: این مرکز باعث صرفه جویی اقتصادی، عدم نیاز به حمل لکوموتیو به تهران و ارتقای خدمات قطارهای مسافری می شود.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد از قطارهای مسافری به سمت مشهد حرکت می کنند و ما خادم امام رضا علیه السلام هستیم، گفت: طی ۶ روز سپری شده از پیش فروش بلیت قطارهای مسافری ایام نوروز ۹۹ تاکنون ۴۵۰ هزار بلیت فروخته شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

رسولی از رشد حدود ۹ درصدی فروش اینترنتی بلیت قطارهای مسافری خبر واد و افزود: بر اساس تفاهمنامه با ایران خودرو در بخش حمل و نقل و لجستیک از حداکثر توان داخل برای تامین قطعات اجرایی می شود.

به گزارش تسنیم در این مراسم تفاهمنامه تولید قطعات با استفاده از حداکثر توان داخل بین مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل ایران خودرو امضا شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن