بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور در بورس درج شد

بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور در بورس درج شد

شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین به عنوان بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور با نماد "سیتا" در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین با توجه به موافقت هیئت ‌پذیرش اوراق بهادار و با عنایت به احراز موارد تعیین‌ شده در مصوبه‌‌ مزبور از سوی آن شرکت در بورس اوراق بهادار درج شد.

این شرکت به‌عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت پذیرفته‌شده در ﺑﺨﺶ "سیمان، آهک و گچ"، گروه و طبقه "تولید سیمان، آهک و گچ" با کد صنعت «۵۳۹۴» و نماد "سیتا، CITA" در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.

این گزارش می‌افزاید: شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ‎‌های تابعه شستا در سه حوزه صنعت سیمان، صنعت عمران، ساختمان و حمل و نقل فعال است.

همچنین سیمان تامین، بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور محسوب می‌شود و این هلدینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم در ۴۵ شرکت سهام دارد که از این تعداد ۳۰ شرکت مدیریتی و ۱۵ شرکت غیرمدیریتی است و از این میان ۲۶ شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و ۱۹ شرکت غیربورسی است.

این در حالی است که ۳۰ درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ است و سود تجمیعی شرکت‌های سیمانی هلدینگ با افزایش ۱۲۶ درصدی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ از ۴۹۷ میلیارد تومان به ۱۱۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

همچنین در صنعت حمل و نقل، این هلدینگ فقط با یک شرکت خود، ۳۰ درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی کشور را عهده دار است.

سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین نیز از ۴۷۱ میلیارد تومان در سال مالی گذشته به حدود ۱۳۵۰ میلیارد تومان در سال منتهی به ۹۹٫۰۲٫۳۱ افزایش یافت.

گفتنی است با درج نماد شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین در بورس در حالی این شرکت در آسانه عرضه اولیه قرار گرفته که قرار است در عرضه اولیه سیمان تامین که با نماد سیتا ۱۵ درصد از سهام این هلدینگ عرضه شود.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۴/۰۴شاخص بورس بر قله ۱٫۴ میلیون واحد نشستمدیرعامل شستا: ۱۰ درصد سهام شستا وارد بورس شد / به زودی ۲ درصد دیگر سهام شستا وارد بور‌س می‌شود

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code