تاریخ : شنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۱ 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022
3

برومندی در آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (آیفارم): تحولات بسیار بزرگی در بخش تحقیقات کشاورزی رقم خورده است

 • کد خبر : 306441
 • 22 شهریور 1401 - 5:42
برومندی در آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (آیفارم): تحولات بسیار بزرگی در بخش تحقیقات کشاورزی رقم خورده است

پول بانک: حضور چند کشور در این نمایشگاه بیانگر این است که بخش صنعتی ایران و گلخانه سازان ما اثبات کرده اند که در حال رسیدن به قله هستند.

 • معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در وزارت جهاد کشاورزی ماموریت بسیار مهمی تحت عنوان امنیت غذایی کشور، حفظ آن و تولید پایدار محصولات کشاورزی را برعهده داریم که این موضوع تکلیف مهمی است.

  به گزارش خبرنگار حوزه نمایشگاه سایت خبری پول بانک، آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( آیفارم( پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۱، با حضور حامد ایرانی مدیرعامل شرکت برساز رویداد پارس «مجری برگزاری نمایشگاه»، محمدجواد عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، سایر معاونان وزارت جهاد کشاورزی، اعضای اتاق بازرگانی تهران، اعضای شورای شهر تهران، جمعی از تولید کنندگان و متخصصان حوزه کشاورزی و اصحاب رسانه، در مجموعه نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب افتتاح شد.

  blank

  حامد ایرانی، مدیرعامل شرکت برساز رویداد پارس «مجری برگزاری نمایشگاه»

  حامد ایرانی، مدیرعامل شرکت برساز رویداد پارس«مجری برگزاری نمایشگاه»، در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: امیدوارم این نمایشگاه گامی موثر در راستای ارتقای فرهنگ رشد بخش کشاورزی و بستری برای استفاده از کشت‌های کم آب باشد.

  وی افزود: این نمایشگاه حاصل دست رنج و زحمات گروه کثیری از فعالان است؛ فعالانی که عمده آنان عضو تشکل‌های ملی هستند که فعالیت‌های خوبی را انجام داده اند.

  blank

  محمدمهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی

  محمدمهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: در وزارت جهاد کشاورزی ماموریت بسیار مهمی تحت عنوان امنیت غذایی کشور، حفظ آن و تولید پایدار محصولات کشاورزی را برعهده داریم که این موضوع تکلیف مهمی است و با توجه به تمام محدودیت‌ها به لحاظ اقلیمی و‌ بودجه ای در یک سال اخیر، دولت سیزدهم توفیقات ارزشمندی را در کشور به دست آورده است.

  وی ادامه داد: در حوزه باغبانی با توجه به محدودیت‌های اقلیمی به ویژه سرمازدگی، سیل، خشکسالی و کمبود شدید منابع آب، تولید محصولات به ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده است، همچنین در حوزه زراعت و در تولید گندم و برنج رشد چشمگیری داشتیم.

  معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، با بیان اینکه تحولات بسیار بزرگی در بخش تحقیقات ما رقم خورده است، تصریح کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری درباره توسعه دانش بنیان در بخش کشاورزی، این امر به جد در وزارتخانه دنبال می‌شود.

  برومندی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌ها و برنامه‌هایی که در قالب اسناد بالادستی نظام به ما ابلاغ شده است؛ از جمله اقتصاد مقاومتی، باید سطح گلخانه‌های کشور را ارتقا دهیم و سبزی و صیفی را از فضای باز به داخل گلخانه‌ها منتقل کنیم که این موضوعات در برنامه‌های وزیر جهاد کشاورزی دیده شده است.

  وی با تاکید بر توسعه گلخانه‌ها خاطرنشان کرد: در بیش از ۴۵۰ هکتار از اراضی سبزی و صیفی کشت می‌شود و باید بهره وری در تولید بالا برود. این امر، تکلیف جدی است که باید در راستای منویات رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی اجرا شود.

  معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به اینکه اقدامات ارزشمندی در این حوزه اتقاق افتاده است، افزود: برای تحول اساسی بیش از ۲۵ هزار گلخانه در کشور ایجاد شده است که از این تعداد ۱۵ هزار گلخانه در سال‌های اخیر و براساس برنامه اقتصاد مقاومتی بوده که حاصل تلاش‌های همکاران بخش تحقیقات ما است.

  blank

  برومندی، با بیان اینکه از سال ۸۵ تا سال ۹۵ وارد کننده سازه‌های گلخانه ای به کشور بوده ایم، ادامه داد: امروزه بسیاری از کشورهای همسایه خدمات را از کشور ما می‌گیرند و حضور چند کشور در این نمایشگاه بیانگر این است که بخش صنعتی ایران و گلخانه سازان ما اثبات کردند که در حال رسیدن به قله هستند.

  وی افزود: در این نمایشگاه بیش از ۳۰ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی داریم که فرصتی برای تولیدکنندگان فراهم کرده است تا توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند و باب گفت و گو برای بهره برداران باشند تا شاهد توسعه شتابان این کار ارزشمند در کشور باشیم.

  blank

  معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، بیان داشت: برای نخستین بار در این نمایشگاه پنل‌های آموزشی توسط اساتید خارجی و داخلی در فضای نمایشگاه فراهم شده است تا شرکت‌های دانش بنیان بتوانند دستاوردهای خود را عرضه کنند.

  blank

  بنا به این گزارش، ۱۱۰ شرکت داخلی ‌آخرین دستاوردها و خدمات خود در گروه های در حوزه باغبانی، ساخت و تجهیز گلخانه، ماشین آلات، ادوات، تجهیزات و پهپاد‌ های کشاورزی، سامانه‌ های نوین آبیاری، نهاده‌ها (کود، سم و بذر)، گل و گیاهان زینتی و محصولات کشاورزی را در مسافتی بالغ بر ۱۵ هزار مترمربع در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده اند.

  blank

  رایزنی، برنامه ریزی و هماهنگی با سفارت‌ها و کنسول گری‌ های جمهوری اسلامی ایران به ویژه در کشور‌های عراق، قطر، عمان، امارات، کویت، روسیه، هلند، آلمان، ترکیه، چین، افغانستان و کشور‌های حوزه اوراسیا برای دعوت از مقامات بلند پایه و هیات‌های تجاری، برگزاری میز تخصصی و جلسات B۲B  بین مقامات بازدیدکننده، هیات‌های تجاری و شرکت کنندگان در نمایشگاه، برگزاری تور‌های نمایشگاهی، بازدید از مجموعه‌های بزرگ صنعتی و برگزاری کارگاه‌ ها و استارت آپ‌ های آموزشی، از جمله برنامه‌های این رویداد بین المللی است.

  blank

  برای اولین بار در برگزاری نمایشگاه های کشاورزی، در خلال برگزاری این رویداد فضایی به صورت کاملا مستقل به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده شده است.

  blank

  همچنین این نمایشگاه با رویکرد صادرات محور و به منظور تقویت و ارتقاء تولیدات سازندگان داخلی و معرفی توانمندی‌ های ساخت داخل در سطح بین المللی برگزار شده است.

  blank

  پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کشاورزی (آیفارم)، با همکاری و مشارکت انجمن ملی گلخانه سازان کشور و با حمایت وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور خارجه، خانه اصناف کشاورزی ایران، نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی استان تهران، کمیته صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شده است.

  blank

  توجه ویژه به کشت گلخانه ‌ای و اهمیت این نوع کشت در کشاورزی پایدار، حفظ محیط‌ زیست و بحران کم آبی با هدف کمترین صدمه به زیرساخت های منابع آبی و آب های زیرزمینی، دعوت از هیات ‌های تجاری از کشورهای مختلف جهت بازدید از نمایشگاه، ایجاد نمایشگاه مرجع صنعت کشاورزی در شهرآفتاب تهران، برگزاری سمینارهای تخصصی، استارت آپ ‌های صنعت کشاورزی و رونمایی از محصولات جدید این صنعت و همچنین آموزش و اطلاع رسانی از آخرین فناوری ‌های نوین صنعت کشاورزی از جمله اهداف اصلی برگزاری پنجمین نمایشگاه کشاورزی آیفارم عنوان شده است.

  blank

  شرکت برساز رویداد پارس:

  شرکت برساز رویداد پارس، به عنوان یکی از برگزار کنندگان پیشرو رویداد های بین المللی، سالانه بیش از ده نمایشگاه بین المللی و تخصصی با رویکرد صادراتی در سطح کشور برگزار می کند.

  این شرکت با بکار گیری روش ها و تکنیک های جدید در پروسه مدیریت و برگزاری نمایشگاه تخصصی بستری کاملا تجاری را برای مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان فراهم می کند.

  blank

  عمده تمرکز این شرکت بر رویداد های زنجیره کامل صنعت غذا، یعنی از زمین زراعی تا محصول نهایی، نمایشگاه های تخصصی کشاورزی، دام و طیور، صنایع غذایی، چاپ و بسته بندی است.

  همچنین با هدف گسترش حضور بازدیدکنندگان متخصص و مشارکت‌کنندگان خارجی در نمایشگاه های داخلی، اقدام به همکاری مشترک با برگزارکنندگان شناخته شده در سطح جهان منجمله نمایشگاه دوسلدورف آلمان و جامعه کشاورزی آلمان کرده اند.

  blank

  مجتمع نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب:

  مجتمع نمایشگاه شهر آفتاب، از مهم ترین پروژه نمایشگاهی و جدیدترین مرکز نمایشگاه ایران است که ایجاد مرکز محل تجارت جهانی ایرانیان محسوب می شود؛ نمایشگاه چاپ و بسته بندی هم، همچنان در شهر آفتاب برگزار می شود؛ این مکان نماد آغازگر عصر جدید تجارت ایران در سطح بین الملل و مکان عالی برای حضور و رونق تجارت افراد و شرکتها می باشد.

  blank

  گفتنی است، پنجمین نمایشگاه بین المللی آیفارم با محوریت کشاورزی و باغبانی، توسط حامد ایرانی، مدیرعامل شرکت برساز رویداد پارس(مجری برگزاری نمایشگاه)، از روز دوشنبه ۲۱ تا ۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ برابر با (۱۲ الی ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی) و از ساعت ۱۰ الی ۱۷ در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، میزبان متخصصان، فعالان و علاقه مندان حوره کشاورزی و باغبانی خواهد بود.

  blank

  آدرس نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب:

  تهران – بزرگراه خلیج فارس- روبروی مرقد مطهر امام خمینی (ره)

  blank

  لیست شرکت کنندگان و نقشه راهنمای سالن های نمایشگاه و محل هر غرفه به شرح زیر می باشد:

  blank

  خبرنگار: کوروش جم

  فیلم های ویدئویی آیین افتتاحیه

  ویدئو ۱

  ویدئو ۲

  ویدئو ۳

  ویدئو ۴

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=306441

  نوشته های مشابه

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.