اخبار بورس

بازگشت شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۲۰۰

بازگشت شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۱ هزار و ۶۲۶ واحدی معادل ۱.۸۱ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۸۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه بیست و یکم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۶۴۳ واحدی معادل ۱.۸۱ درصد به رقم ۳۱۶ هزار و ۹۰۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۹۷۲ واحدی معادل ۰.۷۱ درصد، عدد ۷۲۳ هزار و ۶۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۹۴۳ واحدی به رقم ۲۷۶ هزار و ۶۸۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۶۴۴۰ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۲۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۶۲۷ واحد افزایش به رقم ۸۸۰ هزار و ۱۸۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۳۴۸۳ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۸۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، تاپیکو، فارس، وغدیر، شپنا و خودرو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کویر، غزر، سصفها و وخاور، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین و آخرین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۴۵۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۱۸۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۷ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سدور(سیمان‌ دورود) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای قپیرا، بشهاب، کاوه، فاسمین و سخزر بود. همچنین نماد معاملاتی وتوس(توسعه‌شهری‌توس‌گستر) با ۴.۹۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سصفها، خموتور، کسرام، فمراد، غاذر و پدرخش قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی خزر، شستا، کلوند، کلوند، شپنا، شتران و خگستر به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی فولاد، شپنا، خساپا، سفار، کاوه و کمند با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، حتوکا، پرداخت، وسخراج، کسرام، بکاب و کبورس بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع فلزات اساسی، خودرو، فراورده نفتی، محصولات کاغذ و چند رشته ای ص با افزایش و شاخص صنایع سایر معادن و محصولات چوبی با کاهش مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن